Росія часто любить згадувати про свої втрачених територіях, які зараз опинилися під владою інших держав. Однак у інших країн також є територіальні претензії до Російської Федерації. На значні райони Приамур’я, включаючи передмістя Владивостока, наприклад, претендує Китай. Китайське населення у зв’язку з цим вже давно освоює райони Далекого Сходу.
Під Всекитайських зборах народних представників (парламент КНР – Inpress.ua ) зареєстрований законопроект про приєднання до Китаю територій Росії . Законопроект представила депутат Сунь Вань Хань.Як наголошується в документі , прийняття до Китайської Народної Республіки в якості нового суб’єкта частини іноземної держави можливо і за відсутності міжнародного договору про це, якщо :1 ) у частині іноземної держави проведено референдум , на якому питання про приєднання до Китаю отримає схвалення ;2 ) є звернення в Китай легітимних органів державної влади в частині іноземної держави.«Процедура буде така : ініціатор пропозиції – органи державної влади в частині іноземної держави звертаються до президента Китаю. Президент повідомляє про це Всекитайських зборів народних представників , уряд Китаю проводить консультації з ними. У разі згоди з пропозицією вносить проект конституційного закону про прийняття частини іноземної держави до Китайської народну республіку , в якому визначаються статус , найменування та інші правові питання » , – повідомила Вань Хань , пише УНН .Крім того , вона запропонувала ще один законопроект – про спрощення отримання громадянства Китаю для жителів Росії .« Вводиться спрощений порядок прийому до громадянства для громадян Росії. У чому спрощення : знімаються вимоги, пов’язані з необхідністю проживання на території Китаю , наявністю законного джерела коштів для існування , відмовою від громадянства Росії , термін для отримання громадянства 2 місяці , а не рік » , – вважає Сунь Вань Хань.Відзначимо , що українсько- китайські відносини останнім часом значно покращилися.28 лютого о Міністерстві закордонних справ України відбулася зустріч з Надзвичайним і Повноважним Послом Китайської Народної Республіки в Україні Чжан Сіюнем , на якій обговорювався стан українсько -китайських відносин стратегічного партнерства , в тому числі і хід реалізації домовленостей в галузі сільського господарства .Посол КНР під час зустрічі заявив , що в даний час між Україною і Китаєм відсутні проблеми , які могли б негативно вплинути на подальший розвиток стратегічних взаємин між двома державами в галузі енергетики та сільського господарства.Нагадаємо , що Китай задоволений поставками українського зерна. Заступник міністра закордонних справ України Віктор Майко заявив , що у китайської сторони немає жодних претензій щодо виконання контракту з ПАТ «Державна продовольчо -зернова корпорація України » ( ДПЗКУ ) про постачання зернових в рамках кредитної угоди .
Як повідомляв Inpress.ua , Україна може вийти на провідне місце в постачанні курятини в Китай , який має високі потреби в цій продукції і зараз диверсифікує її імпорт , вважає британський експерт , заступник директора Інституту політики Китаю Ноттінгемського університету Чженсюй Ван.Нагадаємо , процес узгодження процедури експорту українського м’яса до Китаю почався 25 лютого, розповів в. о. міністра аграрної політики і продовольства Микола Присяжнюк.А посол Китаю в Україні Чжан Сі Юнь спростував слова голови МЗС Польщі Радослава Сікорського про те , що КНР буде інвестувати в українську економіку тільки після підписання Угоди про асоціацію з Європейським Союзом.Також в 2013 році Україна і Китай вийшли на новий рівень співпраці – формат стратегічного партнерства.
Вперше країни підписали великий договір про дружбу і співробітництво , що передбачає інвестиційну участь КНР у розвитку вітчизняної інфраструктури.Китайські інвестори чекають , коли в Україні закінчиться політичне протистояння , щоб можна було відновити інвестування в економіку нашої країни. Так вважає Вадим Карасьов , директор Інституту глобальних стратегій .Він нагадав , що Україна приваблива для китайських бізнесменів як країна, розташована в центрі Європи і має прямий вихід на два найбільших ринку – Росії та країн Європи.Як вважають експерти , для України принципово важливо , щоб китайський бізнес не обмежувався кредитними угодами , а інвестував в нашу економіку , входив до статутних капіталів , створював додаткову вартість – ставав партнером нашого бізнесу в рамках державно -приватного партнерства. Про це заявив генеральний директор інвестиційно- банківської компанії European Capital Management , член Ділової ради Україна – Китай Вадим Браїлівський .Також Україна залучить у Експортно -імпортного банку Китаю кредит на $ 3 млрд для відновлення систем зрошення , повідомив в. о. міністра аграрної політики і продовольства Микола Присяжнюк.Крім того, в ході торгово- економічного співробітництва України з Китаєм вдалося досягти домовленостей про залучення кредитних коштів для підйому українського АПК.
Це дозволить істотно збільшити якість аграрної продукції і, як наслідок, збільшити обсяги експорту.Детальніше про економічні перспективи співпраці України та Китаю читайте в матеріалі Віктора Каменського « Україна – Китай : перспективи партнерства».