Авторські статтіПолітика

Китай хоче бачити Україну в зоні вільної торгівлі з ЄС – експерт

Головна перевага у приєднанні України до зони вільної торгівлі з Європою – це доступ до інвестицій. Про це Gazeta.uaзаявив керуючий партнер аналітичної групи “Да Вінчі АГ” Андрій Колпаков.

“Причому інвестиції будуть приходити не тільки з країн Євросоюзу, хоча їх обсяг теж буде збільшений. У зоні вільної торгівлі України з ЄС зацікавлений Китай, який готовий розгорнути виробництво в переробці та легкої промисловості в Україні для подальшого експорту в ЄС. Упевнений, що після того, як в Росії перестануть діяти емоційно і нарешті почнуть рахувати, то в Україну прийдуть і російські гроші. Характер інвестицій буде аналогічним – російський капітал вкладатиме в Україну, як у перспективний майданчик для виробництва на ринок ЄС. Від інвестицій виграє економіка”, – сказав експерт.

На його думку, українським флагманом в Європі найближчі 10 років стануть АПК і харчова промисловість. За оптимістичним сценарієм, завдяки модернізації може отримати шанс на масштабний розвиток українська металургія. Хоча це вже оптимістичний сценарій.

“Дива чекати не варто. Українські товари в Європі не особливо чекають, тому після декількох місяців політичної ейфорії будуть економічні конфлікти. Сьогодні, на жаль, дискусія щодо геоекономічної стратегії України ведеться за принципом “або чорне, або біле”. Не варто забувати що в останні кілька років Україна зробила величезний крок на ринки Китаю, Близького Сходу, Північної Африки. І їй потрібно продовжувати цей рух, створюючи нові зони вільної торгівлі, розширюючи присутність на ринках країн “третього світу”. Там буде затребувана продукція українського машинобудування”, – наголосив Колпаков.

 Ірина РИБАКОВА

Gazeta.ua

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.