Авторські статтіНовини з Австрії

Куріння забирає в Австрії щорічно життя 13 тисяч людей і заподіює сотні мільйонів збитків

За розрахунками експертів Інституту перспективних досліджень, зроблених напередодні Всесвітнього дня легенів, який припадає на 25 вересня та запуску інформаційної кампанії «Не паліть», згубна звичка палити є причиною шістнадцяти відсотків усіх смертей в Австрії. Це 12840 осіб на рік (за даними за 2016 рік), які прямо або побічно померли через захворювань, викликаних курінням, включаючи 230 осіб, які стали жертвами пасивного куріння. Це 8010 чоловіків і 4830 жінок. Жертвами пасивного куріння стали також одинадцять дітей протягом першого року свого життя.

Крім того, що куріння щорічно забирає життя тисяч австрійців, ця згубна звичка істотно впливає на економіку країни. Куріння — це бізнес з великими втратами для держави!

Щорічно куріння спричиняє за собою витрати для Австрії у розмірі 2,41 мільярда євро, що відповідає 0,7 ВВП Австрійської республіки за даними за 2016 рік. Сюди включені прямі і непрямі медичні витрати: витрати на лікування, допомога з непрацездатності, догляд за хворими жертвами паління, пенсії по інвалідності. Безсумнівно, тютюновий бізнес поповнює австрійський бюджет, але такі вливання зовсім не окупають витрат на компенсацію шкоди від куріння. Австрійська казна в 2016 році поповнилася за рахунок виробників тютюнової продукції лише на 1,84 мільярда. Шляхом нескладних арифметичних розрахунків можна зробити висновок про негативний вплив цієї шкідливої і згубної звички на економіку Австрії.

Кинути курити ніколи не пізно, але краще зробити це якомога раніше, наприклад, 25 вересня!

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України