Авторські статтіКулінарія

Курячі нагетси та їх вплив на наше здоров’я


Біле м’ясо корисніше червоного. Його якраз і використовують в рецептах курячих нагетсів. Що можна про них сказати? Дійсно вони є здоровим перекусом між прийомами їжі?

Порція з п’яти або шести курячих нагетсів порівнянна з невеликим гамбургером. У них практично рівна кількість білка і жирів, які сприяють збільшенню рівня холестерину. Однак нагетси містять менше калорій. Кількість натрію в них може бути різним. В деяких його менше, в деяких — більше. Як правило, чим більше приправ, тім більше натрію.

Незважаючи на те, що нагетси виготовляють з курячого м яса, в порівнянні з домашньою запеченої або смаженою куркою вони помітно програють. Вся справа в тому, що вони можуть складатися не тільки з м яса, але і декількох видів борошна, крохмалю, шкіри, сала і рослинного масла. Все це додає їм калорій і насичених транс-жирів.

Якщо ви віддаєте перевагу дієтичне куряче м’ясо, краще купувати не нагетси, а бутерброди з курячою грудкою, смаженої на грилі. Насичених транс-жирів в них буде наполовину менше. Правда, із-за наявності булочки калорій і натрію менше не буде.

Не думайте, що приготування заморожених курячих нагетсів є здоровим харчуванням. Велика частина жирів і натрію міститься у фарші і паніровці, і процес глибокого обсмажування не робить їх кількість менша. Сучасні книги та інтернет-сайти пропонують замість традиційних панірувальних сухарів використовувати в рецептах кукурудзяні пластівці, стовчені в крихту. В пластівцях калорій теж предостатньо. Плюс полягає в тому, що в них більше білка, менше жирів, холестерину і натрію, якщо ви не станете додатково додавати до них сіль і інші продукти.

Іншим варіантом панірування є соєве борошно. Калорій і жиру в наггетсах, обваляних перед обсмажуванням в такому борошні, буде менше, а білка і натрію стільки ж, скільки і в купівельних.

Важко порівнювати корисність курячих нагетсів, незалежно від їх складових. Тут треба враховувати поживну цінність не тільки м яса, але й інших продуктів, що становлять блюдо. Якщо нагетси подаються з дуже солоним картоплею фрі, макаронами або сиром, то і нездорових жирів, калорій і натрію буде більше. Якщо вони подаються з салатом, запеченими овочами або картоплею, свіжими фруктами або цільнозерновим хлібом, то і калорій, і жиру, і натрію буде незрівнянно менше.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України