Авторські статтіНовини з Австрії

Федеральний канцлер Австрії підтримає прем’єр-міністра Македонії перед референдумом про зміну назви держави

Федеральний канцлер Австрії відвідає Македонію за три тижню до проведення тут референдуму про зміну назви держави з «Македонія» на «Північну Македонію».

Федеральна канцелярія анонсувала візит Себастьяна Курця в столиці Македонії міста Скоп’є, який відбудеться 7 вересня на запрошення прем’єр-міністра країни Зорана Заєва. Візит австрійського канцлера відбудеться за три тижні до референдуму, призначеного в Македонії на 30 вересня, на якому громадянам буде запропоновано схвалити нову назву держави.

Офіційна влада Австрії підтримують раніше досягнуту угоду між Македонією та Грецією про зміну назви, підписана між міністрами закордонних справ Греції і Македонії 17 червня 2018 року. Спір про найменування Македонії, що тривала чверть століття, фактично був перешкодою вступу держави до Європейського союзу і НАТО.

«Угода про назві між Македонією та Грецією є рішучим кроком вперед у процесі наближення Македонії і Євросоюзу», — заявивши Курц. Додатково зазначається, що федеральний канцлер використовує свій візит до Македонії для обговорення питання боротьби з незаконною міграцією, враховуючи, що Македонія є «важливим і надійним партнером Євросоюзу», яка внесла «значний внесок у закриття балканського маршруту» прямування мігрантів в Європу.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.