Новини з Австрії

Купівельна спроможність австрійців в 2020 році знизилася

У 2020 році в розпорядженні австрійців стало менше грошей, ніж в попередньому році. У коронавірусний рік купівельна спроможність впала в середньому на 584 євро до 22 753 євро в номінальному вираженні, тобто на 2,6 відсотка.

Якщо взяти до уваги рівень інфляції, реальна купівельна спроможність впала навіть на 4 відсотки, повідомляє RegioData Research. Навіть під час економічної кризи 2008 року і після 11 вересня реальний спад був не таким високим. Проте за купівельною спроможністю австрійці все ще знаходяться на другому місці в єврозоні. Тільки в Люксембурзі купівельна спроможність ще вище – трохи більше 32 000 євро на душу населення.

Купівельну здатність вимірює номінально доступний чистий дохід населення, включаючи державні трансферти, такі як допомога по безробіттю, допомога на дитину і пенсійні виплати, і доступна для споживчих витрат, оплати житла, дозвілля та заощаджень.

RegioData не вважає, що докризовий рівень буде досягнутий швидко

З сьогоднішньої точки зору очікується, що в 2021 році купівельна спроможність збільшиться на 4,0 відсотка. Якщо припустити, що рівень інфляції складе 2,5 відсотка, реальна купівельна спроможність в середньому збільшиться на 1,5 відсотка в поточному році, що, на думку експертів, далеко від докризового рівня 2019 року. «З сьогоднішньої точки зору, цього не станеться до кінця 2023 року».

У минулому році криза знову загострила і регіональні відмінності

«Особливо в периферійних районах з високою інтенсивністю туризму довелося зазнати серйозних збитків», – каже RegioData. Федеральні землі Тіроль (мінус 742 євро на душу населення) і Зальцбург (мінус 711 євро) зазнали найбільшого зниження середньої купівельної спроможності. Тут також помітно повна відсутність іноземних туристів в доходах постійного населення. У столиці Відні зниження також було відносно високим – 707 євро. Бургенланд поніс найнижчі втрати – 458 євро на душу населення.

Внесок різних видів доходів в загальну купівельну спроможність населення також змінився за останній рік

Згідно RegioData, в той час як дохід від здачі в оренду збільшився, дохід від самостійної роботи різко впав. Наприклад, державним службовцям не довелося нести ніяких фінансових втрат, в той час як у самозайнятих, фрілансерів і художників їхні доходи впали на 80% і більше, незважаючи на державну допомогу. Так звані трансфертні виплати, такі як допомога по безробіттю, допомога і т.п., вносять значно більший внесок.

В середньому австрійці витрачають на роздрібну торгівлю близько 30 відсотків своїх грошей. У минулому році пандемія призвела до втрат 60 відсотків в гастрономії та 40 відсотків у туристичних поїздках. З іншого боку, норма заощаджень збільшилася майже вдвічі і в даний час складає 14,5 відсотка від наявної купівельної спроможності.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України