Новини

Криптовалюта SOL: історія виникнення, особливості, ціна та ринкова капіталізація монети

Багатий функціонал, відкритий вихідний код, рішення для централізованих фінансів – це все говорить про проект SOLANA. Його головною ціллю вважається покращення умов використання блокчейну, надавши користувачеві більші можливості та менші комісії.

Цей проект почав привертати до себе велику увагу з 2020 року, проте його розробка почалася ще 5 років тому.

Чому ж Solana така цікава користувачам розповімо у цій статті.

Історія виникнення проекту SOLANA

Розповідаючи про створення проекту Solana не можна не сказати про Анатолія Яковенка, який вважається одним із його розробників та засновників. Робота над проектом почалася у 2017 році, а за 3 роки його офіційно оприлюднили. Тобто, і початок роботи блокчейну і вихід монети Solana датується мартом 2020 року.

Головною задачею, над якою програмісти працювали роками, було створення удосконаленої технології роботи вузлів блокчейну, завдяки чому швидкість транзакцій стала б швидшою та менш затратною. Така формула має багато переваг над попередньо створеними блокчейнами, швидкість яких значно відстає і досі. Саме завдяки тому, що розробники при створенні блокчейну перш за все думали про комфорт та економію кошт користувачів, проект дуже швидко почав привертати увагу інвесторів і вже у 2021 році став одним із найбільш популярних проектів у світі цифрової валюти.

Особливості криптовалюти SOLANA та її ринкова капіталізація

Що стосується однойменної криптовалюти проекту, то її випустили одночасно із ним і вона також зазнала шаленої популярності протягом першого року свого існування Монета має лімітовану емісію у розмірі 489 мільйонів токенів Solana, курс монети на сьогодні (середину грудня 2022 року) становить 12$. Наразі випущено біля 260 млн монет, які були розподілені наступним чином:

  • до 13% токенів отримала команда;
  • біля 11,5% токенів отримав фонд Solana;
  • під час посівного інвестування пішло біля 16% токенів;
  • і лише 13% токенів були виділені для звичайних торгів.

Де купити криптовалюту SOL?

SOL криптовалюта доступна до придбання майже на будь-якій платформі, адже вона входить до найбільш популярних цифрових активів світу 2022-го року. І навіть зараз, не дивлячись на різке падіння вартості монети, у неї продовжують інвестувати. Найбільш популярною торговою парою з криптовалютою Солана вважається SOL / USDT, проте і з Біткоіном та Ефірум також досить часто проводяться транзакції.

Незважаючи на доступність до купівлі монети на багатьох існуючих крипто платформах, не варто забувати про важливість їх надійності. Радимо купувати криптовалюту на перевірених відомих міжнародних сервісах, як WhiteBIT, Binance, Coinbase та схожих, які мають велику кількість позитивних відгуків та гарну репутацію у криптосвіті.

Криптовалюта SOL (Солана): курс сьогодні та його зміни протягом 2020-2022 роки

Ціна Солана за 2 роки її існування була досить нестабільною. Адже на неї, як і на будь-який інший цифровий актив, впливає його попит, який, у свою чергу, формується відповідно до економічно-політичної ситуації у світі та промов впливових людей у сфері криптовалюти.

Мінімальна ціна Солана була 0,5001$. Проте це було ще у травні 2020 року (рік виходу токену). А максимальний курс СОЛ, який був зафіксований лише один раз, дорівнює 260,06 доларам США. Проте середньою її вартістю вважають 50$ за токен.

Нативна валюта Солана – крипта SOL має кілька призначень:

  • сплата комісій за проведення транзакцій;
  • оплата стейкінг планів;
  • інвестування.

Приблизний об’єм торгів SOL за добу є 219 тисяч доларів США.

Головні особливості Солана

Серед головних особливостей проекту Солана хотілося б виділити швидкість оброблення транзакцій користувачів. Це спричинено гібридним протоколом платформи. Розробники вирішили використати концепцію PoH, тобто, proof-of-history, завдяки якій було досягнуте більш зручне використання блокчейну завдяки масштабування протоколу. За 1 секунду можливо обробити біля 700 тисяч транзакцій.

Таке нововведення і стало причиною великого інтересу інвесторів різного рівня.

Окрім швидкості обробки транзакцій Солана також відома досить низькими комісіями. Це зручно для користування і звичайним трейдерам, у обіході яких знаходяться невеликі суми, і корпоративним користувачам з досить значними коштами. Адже тут не можливо буде зіштовхнутися із підвищеними комісіями чи додатковими зборами за транзакції, як у багатьох інших блокчейнах.

Прогноз курсу SOL

SOL – криптовалюта, якій прогнозують дуже гарне майбутнє з різким ростом курсу. Тому інвестори, які встигнуть придбати її зараз, під час економічної кризи у світі, по максимально вигідній ціні матимуть можливість у 3-4 рази примножити свій вклад у майбутньому. Адже відповідно прогнозів експертів курс Солана має зрости до 60-65$.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України