Новини з Австрії

Коронавірусна криза Австрії вартувала вже в 100 мільярдів євро

Згідно з розрахунками аналітичного центру Agenda Austria, коронавірусна криза вже обтяжила австрійську економіку в розмірі 100 мільярдів євро

Експерти підрахували, що 60 мільярдів євро з цієї суми пов’язані зі збитками від падіння економіки, а 40 мільярдів євро – з витратами на державну допомогу.

Таким чином, валовий внутрішній продукт в минулому році був на 31 мільярд євро нижче, ніж прогнозувалося до пандемії. Крім того, державна допомога склала 21 мільярд євро. Цього року ціна пандемії навряд чи буде меншою. Очікується, що падіння економічного зростання складе 29 мільярдів доларів, а витрати на допомогу і пакети економічного стимулювання – більш 18 мільярдів. Таким чином, за два роки чисті витрати складуть майже 100 мільярдів євро. Це близько чверті ВВП за рік до кризи. Нові, тривалі і жорсткі локдауни поки навіть не беруться до уваги.

Глава Agenda Austria Франц Шеллхорн закликав якомога швидше провести вакцинацію

«Це найкращий пакет економічних стимулів». Крім того, також швидше просувати оцифровку (наприклад, в адміністрації і освіті). Літо 2020 року показало, як економічна активність може знову збільшитися після того, як закінчуються закриття і обмеження.

Шеллхорн не припускає, що в середині березня відбудуться які-небудь серйозні кроки з відкриття. Краще зробити їх пізніше, але з більшою впевненістю. Він мало думає про подальші локдауни, «тому що люди все одно більше не дотримуються правил».

Представник FPÖ по економіці Ервін Ангерер привітав заяви Шеллхорна про закриття. Він «один з небагатьох в бізнесі, у кого вистачає сміливості ясно висловити те, до чого ми, лібертаріанцем, давно закликаємо. А саме – до закінчення «де-факто постійного локдауну» і швидке проведення реформ ».

Шеллхорн віддає належне уряду за стабілізацію доходів під час кризи. «Неповний день був надзвичайно дорогим, але ефективним заходом». Дохід домашніх господарств знизився всього на 1-2 відсотки. Отже, в надходженнях з податку на заробітну плату було тільки мінус чотири відсотки. Тоді як в порівнянні з мінус 40 відсотків з прибуткового податку був мінус 40, а з податку на прибуток – 30%.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України