Кримінальні війни у Відні: що стоїть за цифрами 505?
У соціальних мережах і на вулицях відбуваються страшні події: сирійці, афганці та чеченці у Відні зараз б’ються на смерть.
У віденській молодіжній сцені зараз усе обертається навколо числа “505”, яке намальоване на стінах і (знову) викреслене іншими. Дехто ідентифікує себе з ним, інші проклинають його: “505” означає сирійську групу, дехто каже, що це клан, і, ймовірно, відноситься до поштового індексу регіону, з якого він іммігрував. Іноді там ще написано “/515”, значення якого ще не до кінця зрозуміле, але, ймовірно, воно має сирійське націоналістичне підґрунтя.
Факт такий: конфлікт між новоприбулими і вже сформованими групами мігрантів кипів весь рік. Чеченська громада, зокрема, перебуває у відкритій війні з сирійцями – після передбачуваного нападу на вагітну дівчину і нападу з ножем на 30-річного хлопця в Артаберпарку в Фаворитені, який під час розмови з ватажком “505” (і хоча він із двома двоюрідними братами прийшов на зустріч як охоронці) був важко поранений унаслідок масової різанини.
Після цього через Telegram-акаунт було сформовано платформу, на якій усе відбувається і тільки проти одного: “505”. Йдеться про плани дій, аж до конкретних атак. Ще до того, як минулої п’ятниці в парку Антона Куммерера справді сталося криваве зіткнення чеченців і сирійців. Адміністратори цього Telegram-каналу, що налічує близько 3 800 передплатників, тепер закликають чеченську спільноту серйозно озброїтися. “Ми, адміни, просимо вас про послугу, не виходьте з собою без ножа або зброї, завжди майте при собі що-небудь, ці сирійці нападуть на вас, якщо дізнаються, що ви чеченець або турок”, – ідеться в повідомленні. Далі йде оголошення війни: “Ми позбудемося цих собак, не хвилюйтеся”.
Інсайдери припускають, що конфлікт може перерости в масові масштаби. Подейкують, що “505” у парках і скверах (наприклад, на станціях метро Meidling або Jägerstraße у Брігіттенау) зверталися до мігрантів із запитаннями про їхнє походження. Люди, які ідентифікують себе як чеченці, але також і як турки, тоді зазнавали нападів і поранень.
Хоча керівництво поліції Відня не коментує поточні події, директор федеральної поліції Міхаель Такач в інтерв’ю oe24TV висловився більш конкретно. Він говорить про більшу присутність поліції (що тепер станеться), про більшу кількість методів розслідування, але також і про більш жорсткі репресії.
В аналогічній ситуації в Рурській області торік, коли 505 сирійців і ліванців напали один на одного, війна (бандитських банд) закінчилася лише тоді, коли два основні клани – всі справи залагоджені й розділені – ухвалили мирне рішення самостійно. Угоду було скріплено перед мировим суддею в традиційному одязі (і це в центрі Німеччини!), після чого владі було обіцяно, що спалахів насильства більше не буде.