Новини з Австрії

Середній відпускний бюджет австрійців становить понад тисячу євро на одно

На популярних курортах, таких як Ліньяно, багато чого стало дорожчим. І це попри те, що загальна інфляція в Італії останнім часом дуже низька. Причина: відпочивальники з Австрії готові платити більше.

Незважаючи на інфляцію та кризи, бажання австрійців подорожувати залишається незмінним. 95 відсотків населення хочуть поїхати цього літа у відпустку, лише 5 відсотків залишаються вдома.
Більшість опитаних, а саме 70 відсотків, також хочуть поїхати за кордон. Особливо більш молоді.

Середній відпускний бюджет австрійців становить близько 1 062 євро на одного – порівняно з минулим роком бюджет цього року залишився незмінним. Звісно, через зростання цін за ті самі гроші можна отримати менше.

Погана новина: хоча інфляція в багатьох місцях відпочинку вже набагато нижча, ніж в Австрії, ціни у сфері туризму все одно зростають. В Італії рівень інфляції становив лише 0,9 відсотка у квітні, 0,8 відсотка в травні і знову 0,9 відсотка в червні. Але: у червні у сфері громадського харчування цей показник становив 3,3 відсотка, а в готельному бізнесі – 6,6 відсотка. Те ж саме і в Хорватії: там нещодавно інфляція загалом становила 3,4 відсотка. У сфері громадського харчування в травні він становив понад 10 відсотків, а в готелях – майже 15 відсотків.

Анна Бертон, економіст з інституту економічних досліджень Wifo у Відні, каже таке: “Оскільки попит на відпочинок в Італії та Хорватії високий, а клієнти готові платити більше, то власники значною мірою можуть домогтися більш високих цін”.

Оскільки австрійці звикли до високих цін удома, вони й на відпочинку платять більше – і покірно приймають цю “австрійську доплату”. За даними OÖN, вартість проживання в Італії зросла на 23 відсотки порівняно з попереднім роком. День на пляжі також стає дорожчим. Шезлонг на тиждень іноді коштує до 340 євро.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України