Чим особливі ці бронемашини, та в чому може полягати їх особлива роль
Джерело: Defence Express
Під час церемонії по передачі першої самохідної артустановки RCH 155 для ЗСУ, що пройшла 13 січня 2025 року в німецькому місті Кассель, генеральний директор KNDS Germany Ральф Кетцель заявив, що Україна також може отримати в своє розпорядження новітні колісні бронемашини типу RCT30 Boxer.
Головна особливість RCT30 Boxer полягає в універсальних можливостях використання таких бронемашин, і в ролі колісних БМП, і для знищення різних типів дронів на малій дистанції. Про це йдеться в публікації порталу Hartpunkt.
Як деталізують автори видання, десантне відділення RCT30 Boxer може прийняти до шести екіпірованих бійців, озброєння цієї бронемашини – дистанційно керований модуль RCT30, що також використовується на гусеничній бойовій машині Puma, через що цей модуль також має позначення PuBo (тобто “Puma Boxer”).
До складу озброєння цього модуля входить 30-мм автоматична гармата МК30-2/ABM під постріл 30 х 173 від Rheinmetall, виробництвом модулів RCT30 або ж PuBo займається ARTEC – спільне підприємство KNDS Germany та Rheinmetall. Особливістю RCT30 є можливість вражати не тільки наземні цілі, але й безпілотники для безпосереднього прикриття піхоти на полі бою.
Відомо, що на даний момент Бундесвер уже планує закупівлю 150 бронемашин типу RCT30 для своїх гренадерських підрозділів Mittlere Kräfte, Нідерланди – 72 колісні ББМ типу RCT30.
Водночас, якщо продовжувати про аспект універсальності можливого використання RCT30 Boxer, то тут слід врахувати й таку деталь.
На згаданій вище церемонії по передачі RCH 155 для ЗСУ слово мав також посол України в Німеччині Олексій Макєєв, який зокрема анонсував можливе отримання для української армії машин на базі Boxer під позначенням Kommandobegleitfahrzeug – “командна машина супроводу” із 30-мм автоматичною гарматою.
На цьому тлі логічно припустити, що можливо майбутні Kommandobegleitfahrzeug на базі Boxer із 30-мм гарматами для ЗСУ – це ті самі RCT30, котрі однак можуть мати особливу функцію, як наприклад супровід та прикриття від ворожих дронів тих же САУ RCH 155 на полі бою.
Тут слід зауважити, що на першій презентованій для нашого війська RCH 155 також стоїть дистанційно керований модуль із кулеметом для самооборони. Але для цього явно потрібно ще доповнення, через домінування різних типів БПЛА в умовах сучасної війни.