Авторські статтіДуховне

Крилос готується до Патріаршої прощі

8 серпня 2016 року в селі Крилос, Галицького району, відбулася виїзна нарада з питань підготовки до проведення Всеукраїнської Патріаршої Прощі УГКЦ до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої, яка цього року відбудеться 6-7 серпня.

У нараді взяли участь керівники обласної та районної влади, представники духовенство на чолі з митрополитом Івано-Франківським Кир Володимиром (Війтишиним), керівники структурних підрозділів обласної та районної державних адміністрацій і служб, відповідальних за проведення духовного заходу.

Розпочинаючи нараду, голова обласної державної адміністрації Олег Гончарук наголосив на важливості відповідальної підготовки до проведення прощі у Крилосі: «Це подія, яка є обличчям нашої області, тому має бути добре підготовлена й організована. Цьогоріч очікується ще більше прочан, ніж у попередні роки і наше завдання – забезпечити людям ще більш якісний прийом». Також очільник Прикарпаття повідомив про плани запросити до участі в прощі делегації з обласних державних адміністрацій Західної України.

Керівники служб доповіли про стан готовності до проведення прощі. Йшла мова про заплановані заходи щодо забезпечення правопорядку, пожежної безпеки, необхідних санітарно-епідеміологічних заходів, чергування медичних постів, благоустрою території, інформаційний супровід та інші.

Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський, Преосвященний Кир Володимир (Війтишин), подякував за роботу всім, хто причетний до підготовки прощі, і відзначив, що лише спільними зусиллями вдається щорічно проводити захід на високому організаційному рівні. «Крилос для нас є дуже дорогий, він рідний для всіх українців – і нам його будувати», – зазначив Владика та висловив сподівання, що статус Крилоса підніметься ще вище, якщо сюди буде перенесено мощі одного із найвидатніших князів Київської Русі – князя галицького Ярослава Осмомисла.

Керівник області підтримав Митрополита Володимира в питанні розбудови Крилоса як духовної святині для всіх українців та наголосив, що це має бути спільною справою в плані відродження Древнього Галича: «Якщо ми в Крилосі відкриємо Пантеон галицьких князів – це буде значуща подія для всієї України».

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України