США та інші західні партнери України готуються до того, що розв’язана Росією повномасштабна війна «затягнеться на довгі роки», повідомляє NV з посиланням на агентство Bloomberg у середу, 20 вересня.
Як пише агентство, у Конгресі США наростає протидія подальшому фінансуванню підтримки України, кілька кандидатів від Республіканської партії на президентських виборах закликають «скоротити» допомогу, а Україна та її союзники «домоглися незначного прогресу» в отриманні підтримки великих країн так званого Глобального Півдня, багато з яких наполягають на «мирних переговорах».
Високопосадовець однієї з європейських країн Великої сімки заявив Bloomberg, що війна може тривати ще «шість або сім років» і що партнери України повинні планувати довгострокову фінансову підтримку Києва. Повільний прогрес Сил оборони в контрнаступі «стримав очікування» партнерів, сказано в статті.
«Це буде нелегко. Це чинитиме великий тиск на суспільство, на уряди під час різних виборів у Європі… Але наявність середньострокової стратегії довгострокової підтримки України зрештою приведе нас до успіху», — вважає глава МЗС Чехії Ян Ліпавський.
За інформацією Bloomberg, представники G7 18 вересня провели зустріч у кулуарах Генасамблеї ООН, присвячену «похмурим перспективам», і погодилися, що повномасштабна війна «скоріш за все, триватиме в середньостроковій або довгостроковій перспективі».
Євросоюз влітку 2023 року оголосив про додатковий пакет допомоги Україні на суму 53 млрд доларів (до 2027 року). Німеччина пообіцяла до 2027 року щорічно виділяти Україні 5 млрд євро. Водночас у США виділення 24 млрд доларів на підтримку України «стикається з дедалі більшим опором у Конгресі», повідомляє агентство. Президент Володимир Зеленський цього тижня зустрінеться у Вашингтоні з членами Конгресу, зокрема республіканцями, які «поставили під сумнів необхідність збільшення допомоги».
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив Bloomberg, що впевнений у продовженні підтримки України. Він наголосив, що відмова від допомоги обійдеться Північноатлантичному альянсу «набагато дорожче в довгостроковій перспективі».