Політика

Кравчук вважає, що 148 “негідників” з ПР і КПУ не мають права бути депутатами і повчати народ

Перший президент України Леонід Кравчук засудив вчинок депутатів від Партії регіонів та Компартії України, які попросили Сейм Республіки Польща визнати Волинську трагедію геноцидом польського народу. Про це він написав у своїй колонці на “Українській правді”.

“Вчинок 148 депутатів – є безпрецедентним в світовій історії поступком, коли політики принизливо просять законодавчий орган іншої держави звинуватити в найважчому із злочинів, представників свого народу”, – написав Кравчук.

На його переконання, “своїх негідників, ми повинні оцінювати і карати самі, тут в Україні”.

“Керівництво Польскої Республіки попросило парламентарів приймаючи рішення, не руйнувати європейської перспективи України, дотримуватись таких оцінок, які не ображали б почуття громадян України”, – сказав він.

“А тому маю всі підстави оцінити дії 148 “послушників”, як антигромадянский, антинаціональний крок, що можна прирівняти до національної зради”, – вважає Кравчук.

Він нагадав, що більшість із 148 підписантів “проігнорували одну з найбільших трагедій в історії України – Голодомор, як злочин геноциду проти мільонів громадян України”.

“Люди із групи 148, на мою думку, не мають ні політичного, ні морального права представляти фракцію в парламенті, ходити на різні теле і радіопередачі і повчати народ України. Хоча б спромоглися помовчати”, – написав Кравчук.

“Переконаний, що влада, всі її гілки, всі вертикалі та горизонталі поставляться до цієї події не як до чергового непорозуміння, яке минеться, а як до надзвичайної ситуації, як до вчинку що зганьбив Україну, осоромив її перед цивілізованим світом”, – заявив він.

Як повідомлялось, раніше 148 депутатів від Партії регіонів і КПУ надіслали листа до спікера Сейму з проханням визнати Волинську трагедію геноцидом, здійсненим українцями проти поляків.

Депутат польського Сейму Мирон Сич заявив, що депутати ВР від фракції Партії регіонів та КПУ не мають права звертатись до польського парламенту з проханням визнати Волинську трагедію геноцидом.

Нагадаємо, Сейм Польщі напередодні 70-ї річниці Волинської трагедії відмовився визнати геноцидом польського народу події 1943 року на Волині, однак підтримав формулювання “етнічна чистка з ознаками геноциду”.

Волинська обласна рада назвала таку резолюцію Сейму Польщі антиукраїнською та шовіністичною.

Українська правда.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.