Авторські статтіЗдоров'я

Красиве старіння: як бути у відмінній формі в 60 років

В одній закритій фейсбук-групі, де дівчата захоплено обговорюють теми молодості і краси, одна жінка опублікувала в коментарях свою фотографію зі словами: «Мені скоро 60…». Всі, включаючи мене, майже втратили свідомість від захоплення, тому що на фотографії була прекрасна, струнка, доглянута, природно-молода жінка. Її потім буквально «розібрали на частини», намагаючись дізнатися, що так як і у чому еліксир молодості.

Олена Пятибрат — так звуть цю неймовірну леді, яка — терпляче відповідала на всі запитання, а тепер поділилася своїми секретами з нами.

— Коли і чому ви прийшли до щоденного заняття собою — того, що ви називаєте рутиною? Зазвичай дівчатам/жінкам складно знайти час, лінь, а простіше піти в салон і зробити, наприклад, уколи краси.

— Щоденна рутина, тобто в буквальному сенсі щоденні і багаторічні дії, без пропусків, почала формуватися з 26 років. З тих пір, як я в черговий раз померла і незрозумілим чином в черговий раз вижила. Це не фігура мови», а констатація факту. У мене вроджені проблеми з імунітетом, і все свідоме життя я його «формую». Як назвавши цей процес мій третій чоловік – «захід сонця вручну».

Те, як виглядає моє обличчя і тіло в нинішні без двох місяців 60 років, — це приємний побічний ефект тих самих простих, тупих, всім відомих дій. А уколи, філери, пластику та інші досягнення сучасної косметології мені абсолютно недоступні в силу тих же проблем з імунітетом. Обхожуся своїми силами. Знаю, що лінгвістів сильно дратує слово «рутина». Але саме воно відображає суть.

— Що входить у ваш щоденний ритуал краси»? І розкажіть, будь ласка, про Баді, які ви приймаєте, — як і чому сформувалося саме цей набір?

Те, що ви назвали «ритуал краси», я роблю, в першу чергу, для виживання і збереження працездатності. Але ці ж дії зберігають молодість і красу, як виявилося. Ось мій абсолютний мінімум:

  • Ранок – самомасаж в ліжку (5 хв.), китайська гімнастика (17 хв.), дворазове очищення обличчя (2 хв.), валик під поперек (5 хв.).
  • Вечір – валик під поперек (5 хв.), дворазове очищення обличчя з самомассажем (10 хв.), валик під лопатки (5 хв.), вправи в ліжку перед сном (3 хв).
  • Якщо є час і необхідність, додаю гімнастику для особи, присідання, планку.

Бади – Омега 3, вітамін Е, коензим Q10, L-карнітин, йод з водоростей, кремній, рибний колаген, мікронізовані зелені суміші.

Це те, що щодня і багато-багато років приймаю без перерви. Чому? Тому що це базовий набір речовин, що компенсує брак їх в нашій їжі.

Виробники періодично змінюються, але цей комплект завжди зі мною.

— А що з харчуванням – який ваш звичайний раціон? Так, звичайно, ви зараз живете на Самуї?

Харчування – те, що заведено називати «здоровим». Але без фанатизму і категоричних заборон. Червоне м’ясо не їм вже дуже давно, але тваринні білки, яйця, риба, птиця присутні в щоденному раціоні. Каву п’ю, я кофеманка. На Самуї їм ті ж саме, що і в Москві. Хіба що більше фруктів. Алкоголь не п’ю. Зовсім. Просто тому, що абсолютно байдужа. До різноманітних допінгів теж. У медичному минулому спирт і всі наркотики довіряли тільки мені. Кава для мене не допінг, а ольфакторні і смакові задоволення. Хороша кава, природно.

— Сон — як довго, в який час, є лайфхаки, щоб легко заснути і виспатися?

Про! Сон! Сон-це святе. Сплю стільки, скільки дозволяють обставини! Враховуючи, що я кілька десятків років спала по кілька годин на день, тут, на Самуї, відсипаюся за все попереднє життя.

— Тепер про тіло — у вас чудова форма. Я бачила фото зі штангою з тренажерного залу. Регулярний фітнес – це обов’язково? Яка у вас фізактивність?

Дякую за комплімент. Тіло, його гармонійність і форма — це, в першу чергу, результат щоденної китайської гімнастики і присідань. Гімнастика – дещо видозмінений і доповнений цигун-комплекс «Вісім шматків парчі». Тренажерний зал періодично присутній в моєму житті, але саме що періодично.

— Чоловіки у вашому житті – зараз і завжди. Вони відіграють роль у вашій молодості і краси?

Чоловіки були в моєму житті завжди. Дівчатка – приятельками, а чоловіки – друзями, були і є. З 17 років я безперервно заміжня. Чоловіка три. Кожен раз виходила заміж по великій любові і змінювала прізвище. Тому прізвищ у мене чотири. З усіма чоловіками дружу. І, оскільки кожен наступний чоловік був молодший попереднього, мабуть, це справляло якусь стимулюючу дію для збереження молодості і краси.

— І те що мене найбільше захоплює: ваші палаючі очі і енергія — як ви «прокачуєте» це? Чи є якісь практики, вчителі або звички?

Дякую. Думаю, працює весь комплекс щоденної рутини. І дуже-дуже багато енергії дає китайська гімнастика. Це особливо відчувається, коли багато роботи і хронічний недосип. 17 хвилин – і ти знову жива й енергійна.

— Розкажіть, будь ласка, про себе – чим ви зараз займаєтесь і що було раніше?

Мені без двох місяців 60 років. Двоє дуже талановитих дітей – донька Даша (на фото вгорі), 40 років, син Костянтин, 38 років. Один онук 18 років, і три внучки – 4 роки, 3 роки і 4 місяці.

Три основних спеціальності – акушер-гінеколог, нутриціолог і косметолог. Знялася у двох із документальних фільмах – «Перший рік життя» (1997) і «Грудне вигодовування» (1998). Фільми оцифровані, крутяться в торрентах. Працювала в американській фірмі «Нутріцевтик»: адаптувала формулювання Бадів до особливостей стану здоров’я . В кінці 90-х пішла в косметологію. Безперервно вчилася. Після отримання диплома CIDESCO протягом 18 років була директором з навчання французької талассотерапевтической марки THALION.

— А що зараз?

Рік тому, у стані тяжкої емоційного вигорання, втекла з Москви на Самуї. Сім місяців відновлювалася, і ось знову активно спілкуюся і беру участь у прекрасних заходів.

— Ваша енергія унікальна, що вас мотивує зараз?

Я свято впевнена, що людина запрограмована мінімум на 125 років життя. І в свої 60 я ще навіть не на середині. Коли-то в інтернеті попалася фраза, яка дуже мені сказала: «Якщо жінка не приховує свого віку, значить, вона нахабно задоволена собою».

Бажаю всім читачкам завжди залишатися молодими, енергійними і нахабно задоволеними собою!

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.