Красиве старіння: як бути у відмінній формі в 60 років

В одній закритій фейсбук-групі, де дівчата захоплено обговорюють теми молодості і краси, одна жінка опублікувала в коментарях свою фотографію зі словами: «Мені скоро 60…». Всі, включаючи мене, майже втратили свідомість від захоплення, тому що на фотографії була прекрасна, струнка, доглянута, природно-молода жінка. Її потім буквально «розібрали на частини», намагаючись дізнатися, що так як і у чому еліксир молодості.

Олена Пятибрат — так звуть цю неймовірну леді, яка — терпляче відповідала на всі запитання, а тепер поділилася своїми секретами з нами.

— Коли і чому ви прийшли до щоденного заняття собою — того, що ви називаєте рутиною? Зазвичай дівчатам/жінкам складно знайти час, лінь, а простіше піти в салон і зробити, наприклад, уколи краси.

— Щоденна рутина, тобто в буквальному сенсі щоденні і багаторічні дії, без пропусків, почала формуватися з 26 років. З тих пір, як я в черговий раз померла і незрозумілим чином в черговий раз вижила. Це не фігура мови», а констатація факту. У мене вроджені проблеми з імунітетом, і все свідоме життя я його «формую». Як назвавши цей процес мій третій чоловік – «захід сонця вручну».

Те, як виглядає моє обличчя і тіло в нинішні без двох місяців 60 років, — це приємний побічний ефект тих самих простих, тупих, всім відомих дій. А уколи, філери, пластику та інші досягнення сучасної косметології мені абсолютно недоступні в силу тих же проблем з імунітетом. Обхожуся своїми силами. Знаю, що лінгвістів сильно дратує слово «рутина». Але саме воно відображає суть.

— Що входить у ваш щоденний ритуал краси»? І розкажіть, будь ласка, про Баді, які ви приймаєте, — як і чому сформувалося саме цей набір?

Те, що ви назвали «ритуал краси», я роблю, в першу чергу, для виживання і збереження працездатності. Але ці ж дії зберігають молодість і красу, як виявилося. Ось мій абсолютний мінімум:

  • Ранок – самомасаж в ліжку (5 хв.), китайська гімнастика (17 хв.), дворазове очищення обличчя (2 хв.), валик під поперек (5 хв.).
  • Вечір – валик під поперек (5 хв.), дворазове очищення обличчя з самомассажем (10 хв.), валик під лопатки (5 хв.), вправи в ліжку перед сном (3 хв).
  • Якщо є час і необхідність, додаю гімнастику для особи, присідання, планку.

Бади – Омега 3, вітамін Е, коензим Q10, L-карнітин, йод з водоростей, кремній, рибний колаген, мікронізовані зелені суміші.

Це те, що щодня і багато-багато років приймаю без перерви. Чому? Тому що це базовий набір речовин, що компенсує брак їх в нашій їжі.

Виробники періодично змінюються, але цей комплект завжди зі мною.

— А що з харчуванням – який ваш звичайний раціон? Так, звичайно, ви зараз живете на Самуї?

Харчування – те, що заведено називати «здоровим». Але без фанатизму і категоричних заборон. Червоне м’ясо не їм вже дуже давно, але тваринні білки, яйця, риба, птиця присутні в щоденному раціоні. Каву п’ю, я кофеманка. На Самуї їм ті ж саме, що і в Москві. Хіба що більше фруктів. Алкоголь не п’ю. Зовсім. Просто тому, що абсолютно байдужа. До різноманітних допінгів теж. У медичному минулому спирт і всі наркотики довіряли тільки мені. Кава для мене не допінг, а ольфакторні і смакові задоволення. Хороша кава, природно.

— Сон — як довго, в який час, є лайфхаки, щоб легко заснути і виспатися?

Про! Сон! Сон-це святе. Сплю стільки, скільки дозволяють обставини! Враховуючи, що я кілька десятків років спала по кілька годин на день, тут, на Самуї, відсипаюся за все попереднє життя.

— Тепер про тіло — у вас чудова форма. Я бачила фото зі штангою з тренажерного залу. Регулярний фітнес – це обов’язково? Яка у вас фізактивність?

Дякую за комплімент. Тіло, його гармонійність і форма — це, в першу чергу, результат щоденної китайської гімнастики і присідань. Гімнастика – дещо видозмінений і доповнений цигун-комплекс «Вісім шматків парчі». Тренажерний зал періодично присутній в моєму житті, але саме що періодично.

— Чоловіки у вашому житті – зараз і завжди. Вони відіграють роль у вашій молодості і краси?

Чоловіки були в моєму житті завжди. Дівчатка – приятельками, а чоловіки – друзями, були і є. З 17 років я безперервно заміжня. Чоловіка три. Кожен раз виходила заміж по великій любові і змінювала прізвище. Тому прізвищ у мене чотири. З усіма чоловіками дружу. І, оскільки кожен наступний чоловік був молодший попереднього, мабуть, це справляло якусь стимулюючу дію для збереження молодості і краси.

— І те що мене найбільше захоплює: ваші палаючі очі і енергія — як ви «прокачуєте» це? Чи є якісь практики, вчителі або звички?

Дякую. Думаю, працює весь комплекс щоденної рутини. І дуже-дуже багато енергії дає китайська гімнастика. Це особливо відчувається, коли багато роботи і хронічний недосип. 17 хвилин – і ти знову жива й енергійна.

— Розкажіть, будь ласка, про себе – чим ви зараз займаєтесь і що було раніше?

Мені без двох місяців 60 років. Двоє дуже талановитих дітей – донька Даша (на фото вгорі), 40 років, син Костянтин, 38 років. Один онук 18 років, і три внучки – 4 роки, 3 роки і 4 місяці.

Три основних спеціальності – акушер-гінеколог, нутриціолог і косметолог. Знялася у двох із документальних фільмах – «Перший рік життя» (1997) і «Грудне вигодовування» (1998). Фільми оцифровані, крутяться в торрентах. Працювала в американській фірмі «Нутріцевтик»: адаптувала формулювання Бадів до особливостей стану здоров’я . В кінці 90-х пішла в косметологію. Безперервно вчилася. Після отримання диплома CIDESCO протягом 18 років була директором з навчання французької талассотерапевтической марки THALION.

— А що зараз?

Рік тому, у стані тяжкої емоційного вигорання, втекла з Москви на Самуї. Сім місяців відновлювалася, і ось знову активно спілкуюся і беру участь у прекрасних заходів.

— Ваша енергія унікальна, що вас мотивує зараз?

Я свято впевнена, що людина запрограмована мінімум на 125 років життя. І в свої 60 я ще навіть не на середині. Коли-то в інтернеті попалася фраза, яка дуже мені сказала: «Якщо жінка не приховує свого віку, значить, вона нахабно задоволена собою».

Бажаю всім читачкам завжди залишатися молодими, енергійними і нахабно задоволеними собою!

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

seven + nineteen =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh