Як домогтися досконалого рельєфу м’язів? Щоб досягти високих результатів, слід докласти зусиль, перебороти свою лінь, переглянути раціон і, звичайно ж, систематично тренуватися. Хочете мати привабливе тіло і міцне здоров’я – складіть тренувальну програму і виберіть правильні силові тренажери. Сьогодні ефективно прокачати тіло можна як в спортзалі, так і в домашніх умовах. Вибір обладнання залежить від поставлених цілей і пріоритетів.
Для чого потрібні силові тренажери?
Сучасний ринок товарів для спорту та активного відпочинку пропонує різні варіанти для повноцінних занять вдома. З якими завданнями справляються сучасні спортивні агрегати? З одного боку, вони допомагають позбутися зайвої ваги, розвинути витривалість і силу, в цілому зміцнити організм, а з іншого боку, дозволяють наростити і зміцнити м’язову масу. Вправляючись на одному спортивному агрегаті, ви пропрацюєте певну групу м’язів: преса, спини, рук, сідниць, плечового пояса, тощо.
Різновиди силових тренажерів
Вироби характеризуються загальним принципом дії: вони моделюють тіло, діють на м’язи за допомогою підняття важких предметів або власного тіла. Виділяють три види установок:
-
З вбудованими вагами. Основа їх конструкції – плоскі обгумовані вантажі, за рахунок підйому яких ви отримуєте необхідне навантаження. Вони впливають саме на певну м’язову групу, поки інші знаходяться в стані спокою. Даний тип спортивних тренажерів є ідеальним рішенням для новачків, оскільки вантажі фіксуються і мають спрямовану дію, що зводить ризик отримання травм до нуля.
-
З вільною вагою. М’язи отримують навантаження, коли ви використовуєте обтяження у вигляді гантелей, штанг. Виконуючи підходи, важливо стежити за положенням свого тіла і збереженням рівноваги. Рекомендується перші тренування проводити під наглядом тренера, який розповість і покаже, як правильно тренуватися, щоб не отримати травму. Варто зазначити, що таким виробам віддають перевагу досвідчені спортсмени, щоб швидко наростити м’язову масу.
-
Під власною вагою. Вага вашого тіла є головним обтяженням. Характеризуються доступністю і простотою у використанні. Вони дозволяють прокачати мускулатуру, розвинути гнучкість, витривалість і силові показники. Лави, бруси, турніки – основні представники даного виду обладнання.
Що необхідно знати, приступаючи до силового тренінгу?
-
Тренувальний процес і для новачків, і для професійних спортсменів має починатися з розминки. Вправлятися на кардіотренажерах, присідати, стрибати на скакалці – вирішувати вам, але перед тренінгом вам потрібно добре «підготувати» мускулатуру.
-
Починайте з мінімальної ваги, поступово збільшуючи навантаження.
-
Виконуйте 8-10 підходів на кожну задачу, перерва між вправи не має перевищувати 60-80 секунд.
-
Слідкуйте за диханням і положенням тіла.
Навісні турніки, лавки для преса, бруси, гантелі – найпопулярніші силові тренажери, які купують для домашньої експлуатації. Вони займають мінімум вільного простору, при цьому ви можете виконувати різноманітні комплекси. Якщо дозволяє площа приміщення, зверніть увагу на мультистанції – такі конструкції повноцінно зможуть замінити похід в тренажерку. Незалежно від того, на якому варіанті ви зупините вибір, устаткування має бути надійним, міцним і безпечним.
Завдяки наполегливості та систематичним заняттям на силових тренажерах ви обов’язково досягнете потрібного результату – підтягнутого рельєфного тіла!