Краще бути їжачком в Німеччині

Лист однієї дівчини з Німеччини своїй подрузі. Верніше, частина. Пунктуація, орфографія і інші нехитрі звороти автора збережені без зміни. Далі від імені автора.

… Іду, значить,на  шопінг, дивлюся: на узбіччі їжачок лежить. Не клубочком, а навзнак, і лапками догори. І мордочка вся в кровищі: машиною, напевно, збило. Тут в передмістях кого тільки не тиснуть! Їжачки, лисиці, змії … іноді навіть козулі попадаються. Мені чогось шкода його стало: загорнула в газету, принесла додому. Дзвоню Гельмуту, питаю, що робити? Він мені: віднеси в лікарню, там ветеринарне відділення є. Гаразд, несу.

Зайшла в кабінет. Зустрічає якийсь Айболить накачаний: за два метри зросту, з халата два простирадла зшити можна. Вас іст лос ?! – питає. Ось вже, думаю, точно: лось. І догадуюся: забула, як по-німецьки їжак. Потім вже в словнику подивилася. Ну, суну йому бідолаху: мовляв, таке шайсе сталося, тваринка капут, лікуй, давай. Назвався лосем – люби їжачків ..

Так він по життю Айболітом виявився: рожа перекосилась, мало не плаче бідолаха. Тампонами протер, мало не облизав і укол засандалив. Блін, думаю, мало їжакові своїх голок. І поніс в операційну. Зачекайте, каже, близько години.

Ну, йти якось стрьомно – чекаю. Години через півтора виповзає цей лось. Табло скорботне, як ніби у мене тут родич загинається. І мовить: мовляв, як добре, що ви вчасно принесли бідну істота!

Травма, дуже важка: жити буде, але інвалідом залишиться .. Зараз, лібе фройляйн, його забирати і навіть відвідувати не можна: ломка після наркозу.

Я від такої турботи тихо охриніваю. А тут починається повний ам енді. Айболить продовжує: Пару днів пацієнтові (nоtа bеnе: їжакові!) Доведеться полежати у відділенні реанімації (для їжачків, н /// х? !!!), а потім зможете його забирати. У мене, напевно, на обличчі було написано: А на хрена мені вдома їжачок-інвалід?! …

Він схоплюється: Але, може бути, це для вас обтяжливо і надто відповідально (йо-майо !!!). Тоді ви можете оформити тварину в притулок (б /// я !!!). Якщо ж все-таки ви вирішите дати притулок йому, знадобляться деякі бюрократичні формальності ..

Розумію, що ржати не можна: німець сумний, як на похоронах фюрера. Гашу либу і питаю: – Договір про опіку (над їжачком, е /// т !!!)? – відповідає, а також характеристику з магістрату. Я вже ледве стримуюся, щоб не засміятися. Цей зоофіл на повному серйозі відповідає: – Ні, характеристика щодо вашої сім’ї, фройляйн.

У документі повинні міститися відомості про те, чи не звинувачувалися ви або члени вашої сім’ї в насильстві над тваринами (щосили жену з голови образ Гельмута, який грубо співживає з їжачком!). Крім того, магістрат повинен підтвердити, чи маєте ви матеріальні і житлові умови достатні для опіки над твариною (не занадто ми бідні для їжачка,  !!!). У мене, блін, ще сил вистачило сказати: мовляв, я пораджуся з близькими, перш ніж піти на такий відповідальний крок, як усиновлення їжачка. І питаю: скільки я повинна за операцію? Відповідь мене дотиснула.

“О, ні, -каже, -ви нічого не повинні! У нас діє федеральна програма з порятунку тварин, постраждалих від людей”. І далі – заціни: “Навпаки, ви отримаєте премію в сумі ста євро за своєчасне звернення до нас. Вам відправлять гроші поштовим переказом (… вісім, дев’ять – аут !!!).

Ми вдячні за вашу доброту. Данке шен, гуторехціг фройляйн, Ауфідерзейн! “Загалом, додому йшла в повному угарі, сміятися вже сил не було.

А потім чогось сумно стало: згадала нашу лікарню, коли тітка лежала після інфаркту. Як харчі тягала три рази в день, білизна, посуд; благала, щоб оглянули і хоч зеленкою помазали …

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

four × one =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh