Краса Пекіну у фотографіях

Пекін – ну дуже суперечливе місто: закохатися в нього з першого погляду складно, а зрозуміти за кілька днів – неможливо!

Пекин – личный опыт: Как успеть полюбить, и не успеть возненавидеть?

У мене було три путівника по столиці Піднебесної, і всі три можна сміливо викидати. Як виявилося, в Китаї все так швидко змінюється, що путівники потрібно перевидавати кожні півроку. Наприклад, метро біля мого готелю відкрили кілька місяців тому, причому – цілу гілку відразу. І читати в Інтернеті про Пекін можна багато, але обійтися без власних набитих шишок не вийде ніяк. Кілька порад, як поліпшити своє перебування в столиці Піднебесної – тут.

 

Щоб полюбити Пекін, вам обов’язково потрібно побачити наступні місця:

1. Палаци китайських імператорів. Пекін був столицею Китаю останні кілька століть, тому саме тут потрібно шукати саму помпезну палацову архітектуру. У Заборонене місто варто піти хоча б заради того, щоб відчути масштаби. Це дійсно не палац, а місто. Намагатися проникнути в кожен із залів навіть не сподівайтеся, на це не вистачить цілого дня. А заплатити додаткові кілька юанів за відвідування імператорської скарбниці можна. І розшукати зал, де китайські імператори дивилися подання Пекінської опери теж цікаво. Ще в цьому палаці є трон імператорів Китаю, але пробитися до нього практично нереально. Біля трону товпиться купа народу з камерами, більше шанувальників музейного експоната я бачив тільки в Луврі перед Джокондою.

Пекин – личный опыт: Как успеть полюбить, и не успеть возненавидеть?

Моє улюблене місце в Пекіні – інший палац Китайських імператорів, Річний. Тут все та ж традиційна архітектура і смак розкоші, але набагато спокійніше.

У пекінському Версалі можна покататися на традиційному китайському човнику, таке задоволення ще сто років тому було доступно виключно володарям Піднебесної.

Порада: В Заборонене місто краще приходити до відкриття, щоб уникнути величезних натовпів. В інтернеті можна заздалегідь роздрукувати схему палацу і зазначити, які кімнати і зали цікаві в першу чергу. Для більш повного занурення, рекомендую подивитися фільм Бернардо Бертолуччі «Останній імператор». Багато сцен знімалися в Забороненому місті.

Пекин – личный опыт: Как успеть полюбить, и не успеть возненавидеть?

Пекин – личный опыт: Как успеть полюбить, и не успеть возненавидеть?

2. Сучасна архітектура. Чого від Пекіна не чекаєш зовсім – величезної кількості ультрасучасної архітектури, вона вражає уяву і закохує назавжди. Здається, що тут захотіли і відзначилися всі зірки сучасної архітектурної науки. Обов’язково потрібно подивитися будівлю штаб-квартири Центрального телебачення Китаю, вона унікальної форми. Місцеві жителі звуть її – Великі штани Пекіна. Недалеко від площі Тяньаньмень знаходиться ще одна знакова пам’ятка – Національний центр виконавських мистецтв, будівля побудована у формі величезної краплі на штучному озері. У «Краплю» відвідувачі потрапляють по довгому скляному коридору і не відразу звертають увагу, що він підводний, по скляному даху струмує озерна вода.

Пекин – личный опыт: Как успеть полюбить, и не успеть возненавидеть?

3. Стіна. Дістатися до Великої китайської стіни з Пекіна дуже просто. Існує кілька ділянок недалеко від міста, всі вони – окремі музейні об’єкти. Автобуси до них ходять регулярно. Хоча взимку виникають проблеми. Наприклад, у той день, коли я вирішив поїхати подивитися Стіну, автобуси скасували із-за снігу. Але зневірятися рано, адже завжди є запасний варіант – таксі.

Пекин – личный опыт: Как успеть полюбить, и не успеть возненавидеть?

Пекин – личный опыт: Как успеть полюбить, и не успеть возненавидеть?

Пекин – личный опыт: Как успеть полюбить, и не успеть возненавидеть?

Порада: краще Їхати самостійно (без допомоги туристичних агентств), так зручніше і дешевше. Не потрібно боятися таксі, якщо розбити вартість на чотирьох пасажирів, то виходить близько 15 доларів з людини. А знайти попутників там дуже легко. Таксист привозить до стіни і чекає скільки потрібно.

4. Олімпійські об’єкти. Навіть якщо ви не любите спорт, ніколи не дивилися Олімпіаду, все одне вирушайте в Олімпійський парк Пекіна, побудований спеціально до Літніх ігор 2008. Найкраще приїхати сюди за кілька годин до настання темряви. Так можна потрапити на один з оглядових майданчиків і побачити весь парк в денний час, а потім порівняти з тим, яким він стає вночі. На території знаходиться кілька легендарних об’єктів, які вже увійшли в підручники з архітектури – головний олімпійський стадіон КНР «Пташине гніздо», стадіон «Водний куб». З нічним підсвічуванням всі будівлі виглядають дуже ефектно.

Пекин – личный опыт: Как успеть полюбить, и не успеть возненавидеть?

Порада: потрібно виходити тільки на станції метро «Олімпік Грін». Вся колосальна територія парку з олімпійськими об’єктами обгороджена неприступним парканом. Я допустив катастрофічну помилку, вийшовши на сусідній станції, після чого, година пішла на те, щоб вибратися з обіймів швидкісних шосе.

5. Хутуни. Це історичні вулиці міста, вони складаються з середньовічних однотипних сірих будиночків, у яких досі кипить реальне життя. Хутуни по-своєму колоритні, але на непідготовлену людину можуть справити негативне враження. Моє перше знайомство з хутунами відбулося вночі, я вийшов з метро і вирішив, що сталася помилка. Вулиці були вузькі, похмурі, назви були відсутні. Тільки вранці, коли тут закипіло повсякденне життя, я відчув справжню чарівність району.

Пекин – личный опыт: Как успеть полюбить, и не успеть возненавидеть?

Сьогодні деякі мальовничі хутуни перебувають під охороною держави, як унікальні об’єкти – нічого подібного у світі немає. Один з вражаючих прикладів – вулиця Наньчицзи. Але місцеві жителі все одно нарікають, що влада зносить ці квартали, щоб будувати висотне житло, знищуючи старий Пекін.

Порада: обов’язково роздрукувати карту кварталу хутунів з назвами на китайській мові. Дуже стане в нагоді, якщо заблукаєте.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

four − three =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh