Кожен другий австрієць старше 15 років страждає зайвою вагою. Молодь у віці від 18 до 24 років відносяться до групи найбільшого ризику. Локдауни тільки погіршили ситуацію.
30 відсотків населення світу зараз мають надлишкову вагу. Добра третина з них вважається страждає ожирінням, тобто патологічним ожирінням. Статистика показує, що в авангарді ожиріння знаходиться США. Але і в Європі все виглядає похмуро. Мальта, Латвія, Угорщина, Великобританія, Німеччина, Австрія лідирують в європейській статистиці. Їх населення стає все щільніше і щільніше, а значить, і менш здоровіше.
Цифри особливо високі серед дітей, підкреслює хірург Раффаеле Айгнер. «ВООЗ – Всесвітня організація охорони здоров’я очікує, що починаючи з 2030 року вже 250 мільйонів дітей з ожирінням. Це насторожує”.
Багато людей з надмірною вагою проводять більшу частину свого часу сидячи, мало займаються фізичними вправами і майже не виходять на свіже повітря. Замість цього вони проводять багато часу за мобільним телефоном або комп’ютером і їдять нездорову їжу, наприклад, фаст-фуд. Не дивно, що кількість людей із зайвою вагою збільшується.
Про ожирінні говорять, коли індекс маси тіла – ІМТ – перевищує 30. При перевищенні певного ІМТ пацієнт з ожирінням не може сам схуднути. Тоді він залежить від професіоналів. До них відносяться хірурги, терапевти, дієтологи і фізіотерапевти.
Наслідки захворювань, пов’язаних з ожирінням, можуть бути драматичними і варіюватися від серцевих нападів і інсультів до діабету і раку. Постраждалі також страждають від психологічного тиску і стигматизації. Ті, хто хоче домогтися успіху в нашому суспільстві, не повинні бути товстими. Тих, у кого занадто багато кілограмів на боках, часто називають ледачими. За словами Евальда Куглера, психолога клініки Тауерн в Целль-ам-Зеє, люди з вагою дуже вразливі. «Пацієнти дуже швидко стають чутливими до теми зайвої ваги. Тому що, крім іншого, люди змушені вислуховувати думку про те, що це їх власна вина, що у них слабка воля і погана дисципліна ».
Багато людей з надмірною вагою вже не можуть схуднути самостійно. Це, в свою чергу, призводить до порочному колу, каже Куглер. «Люди залишаються вдома і уникають соціальних контактів. І тоді вони починають їсти від фрустрації, і з цього дуже важко вибратися ».
Часто залишається тільки операція. За словами хірурга, ці операції є мінімально інвазивних. «Операції виконуються з використанням техніки« замкової щілини ». Шлунок зменшується таким чином, що кількість наповнення і стан наповнення шлунку значно зменшуються ». Оперовані повинні відразу почати програму мобільності і змінити спосіб життя відразу після операції. «Саме грає роль особиста відповідальність», – підкреслює психотерапевт Евальд Куглер.
Це непростий шлях, але він вартий того і повертає пацієнтові радість життя.