Новини з Австрії

Кожен другий австрієць став їсти менше м’яса

51 відсоток австрійців тепер їдять м’ясо рідше, ніж раніше. Продукти-замінники м’яса рослинного походження стають все більш популярними, правда ціна, як і раніше, є стримуючим фактором.

Більше половини населення Австрії скоротили споживання м’яса у 2022 році. Це показує дослідження з рослинного харчування НВО «ProVeg», над яким працювали Університет Копенгагена та Університет Гента. В рамках цього було опитано 7 500 осіб у десяти країнах щодо їх харчування. Загалом 51% опитаних у всіх країнах заявили, що скоротили споживання м’яса. Таким чином Австрія знаходиться на рівні середнього показника по Європі.

Опитані австрійці їдять менше м’яса, насамперед із міркувань здоров’я. П’ять відсотків взагалі віддають перевагу веганству, 37 відсотків називають себе флекситаріанцями — людьми, які дотримуються переважно вегетаріанської дієти, але також іноді споживають високоякісне, органічно вироблене м’ясо. Вони або їдять добірне м’ясо або використовують замінники м’яса на рослинній основі.

28 відсотків респондентів у Європі заявили, що споживають альтернативні продукти рослинного походження хоча б раз на тиждень. 2021 року ця частка була явно нижчою — 21 відсоток.

В Австрії 32 відсотки споживають рослинні замінники молока щотижня, 28 відсотків використовують рослинні замінники йогурту та 18 відсотків використовують замінники яловичини один раз на тиждень, рідше – рослинні замінники м’яса птиці.

Однак більш висока ціна продуктів-замінників є найбільшою перешкодою для збільшення споживання. 38 відсотків кажуть, що вони надто дорогі.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України