Космічний телескоп «Хаббл» показав смерть зірки похожої на Сонце

Знімок планетарної туманності NGC 2440, зроблений 2 дні назад професійним телескопічним пристроєм «Хаббл», дозволяє заглянути в далеке майбутнє і побачити смерть Сонця. В її центрі знаходиться білий «карлик», який, на думку астрофізиків, колиcь дуже сильно нагадував нашу зірку.

HD 184738, більш відома як воднева зірка Кемпбелла, розташовувалася у сузір’ї Лебедя в центрі малої планетарної туманності. Вона безперервно світила мільярди років, але в якийсь момент її водневе паливо закінчилося, і вона почала вибухати. Цей процес тривав до тих пір, поки зірка не перетворилася в розігріту до 200 тисяч градусів білу оболонку, газо-пилові хмари, які і сформували туманність.

На думку вчених, якщо дана зірка все-таки мала планетну систему з життям на ній, то у неї не було ні найменших шансів вижити після першого космічного вибуху.

З Сонцем таке теж відбудеться, стверджують вчені, ось тільки у далекому майбутньому. Поки ще не занадто пізно повинно пройти 5 мільярдів років. Сонце в якийсь момент перетвориться на величезного червоного гіганта і почне поглинати все, що буде обертатися навколо нього, вижити при цьому не вдасться жодній живій істоті.

 

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

eight − three =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh