Знімок планетарної туманності NGC 2440, зроблений 2 дні назад професійним телескопічним пристроєм «Хаббл», дозволяє заглянути в далеке майбутнє і побачити смерть Сонця. В її центрі знаходиться білий «карлик», який, на думку астрофізиків, колиcь дуже сильно нагадував нашу зірку.
HD 184738, більш відома як воднева зірка Кемпбелла, розташовувалася у сузір’ї Лебедя в центрі малої планетарної туманності. Вона безперервно світила мільярди років, але в якийсь момент її водневе паливо закінчилося, і вона почала вибухати. Цей процес тривав до тих пір, поки зірка не перетворилася в розігріту до 200 тисяч градусів білу оболонку, газо-пилові хмари, які і сформували туманність.
На думку вчених, якщо дана зірка все-таки мала планетну систему з життям на ній, то у неї не було ні найменших шансів вижити після першого космічного вибуху.
З Сонцем таке теж відбудеться, стверджують вчені, ось тільки у далекому майбутньому. Поки ще не занадто пізно повинно пройти 5 мільярдів років. Сонце в якийсь момент перетвориться на величезного червоного гіганта і почне поглинати все, що буде обертатися навколо нього, вижити при цьому не вдасться жодній живій істоті.