Авторські статтіТехно

Космічний флот американців збирається патрулювати Місяць

Пропонована нова військова сила могла б захистити «космічні досягнення» в безпосередній близькості від Землі.

Провідні експерти в галузі військової космічної стратегії розмірковують про роль ціслунарного простору, тобто простору між Місяцем і Землею, в контексті плану президента Дональда Трампа про створення Космічних військ США і таким чином космічний флот американців міг б патрулювати Місяць.

«Там, де ми знаходимося в космосі сьогодні, ми просто спостерігаємо, а необхідно ще й контролювати, отже, є потреба і в космічній силі», – заявив Еверетт Долман, професор порівняльних військових досліджень в Школі ВПС США передових досліджень в галузі авіації і космонавтики в авіаційному університеті зі штаб-квартирою на базі ВПС Максвелла в штаті Алабама. – «Космічні війська США будуть не тільки проводити всі контролюючі операції, які в даний час проводяться досить добре, але і будуть включати порятунок і відновлення, пом’якшення наслідків – в основному від хакерів, а також в майбутньому від ворожих космічних апаратів».

За словами Долмана, так само, як британські та американські військово-морські сили нікого торгівлю на відкритих морях більш безпечними і, отже, більш прибутковими, ВПС США збирається забезпечити аналогічну цінність для міжнародного повітряного і космічного простору.

Зазвичай військова космічна діяльність завжди проводилася дистанційно, і в осяжному майбутньому Сполученим Штатам знадобиться лише невеликий флот потенційно пілотованих космічних апаратів, які зазвичай не виходили б на орбіту або не розміщувалися в космосі.

«NASA, найімовірніше, буде підтримувати свою діяльність в області ціслунара з допомогою одного співробітника правоохоронних органів, якщо це стане необхідним», – розповів Долман.

Однак, за словами Тодда Харрісона, директора проекту аерокосмічної безпеки в Центрі стратегічних і міжнародних досліджень у Вашингтоні, округ Колумбія, в даний час дуже мало військової корисності від перебування в ціслунарному просторі. За його словами, військові використовують простір для захисту нації і національних інтересів США на Землі.

«Поки Сполучені Штати не будуть мати суттєвих інтересів безпеки в космосі, я не бачу вагомих підстав для того, щоб військові були там», – вважає Харрісон. – «Якщо в один прекрасний день у майбутньому Сполучені Штати будуть мати значно економічну активність, що проходити через цислунарное простір, тоді військовим доведеться шукати захист цих торговельних шляхів».

Він порівняв цей сценарій з військовими, що захищають тут основні торгові шляхи, такі як Ормузьку протоку, який з’єднання єднує Перську затоку з Оманскою затокою і Аравійським морем.

«Алецей день все ще далеко», – сказав Харрісон.

Таким чином, ВПС США, на думку провідних фахівців, по-перше, не має достатня ресурсів для забезпечення такого захисту, а по-друге, немає і потреби у цьому. Дональд Трамп в черговий раз, за їх словами, висловив дурну затію, яка малоздійсненна.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України