Космічний флот американців збирається патрулювати Місяць

Пропонована нова військова сила могла б захистити «космічні досягнення» в безпосередній близькості від Землі.

Провідні експерти в галузі військової космічної стратегії розмірковують про роль ціслунарного простору, тобто простору між Місяцем і Землею, в контексті плану президента Дональда Трампа про створення Космічних військ США і таким чином космічний флот американців міг б патрулювати Місяць.

«Там, де ми знаходимося в космосі сьогодні, ми просто спостерігаємо, а необхідно ще й контролювати, отже, є потреба і в космічній силі», – заявив Еверетт Долман, професор порівняльних військових досліджень в Школі ВПС США передових досліджень в галузі авіації і космонавтики в авіаційному університеті зі штаб-квартирою на базі ВПС Максвелла в штаті Алабама. – «Космічні війська США будуть не тільки проводити всі контролюючі операції, які в даний час проводяться досить добре, але і будуть включати порятунок і відновлення, пом’якшення наслідків – в основному від хакерів, а також в майбутньому від ворожих космічних апаратів».

За словами Долмана, так само, як британські та американські військово-морські сили нікого торгівлю на відкритих морях більш безпечними і, отже, більш прибутковими, ВПС США збирається забезпечити аналогічну цінність для міжнародного повітряного і космічного простору.

Зазвичай військова космічна діяльність завжди проводилася дистанційно, і в осяжному майбутньому Сполученим Штатам знадобиться лише невеликий флот потенційно пілотованих космічних апаратів, які зазвичай не виходили б на орбіту або не розміщувалися в космосі.

«NASA, найімовірніше, буде підтримувати свою діяльність в області ціслунара з допомогою одного співробітника правоохоронних органів, якщо це стане необхідним», – розповів Долман.

Однак, за словами Тодда Харрісона, директора проекту аерокосмічної безпеки в Центрі стратегічних і міжнародних досліджень у Вашингтоні, округ Колумбія, в даний час дуже мало військової корисності від перебування в ціслунарному просторі. За його словами, військові використовують простір для захисту нації і національних інтересів США на Землі.

«Поки Сполучені Штати не будуть мати суттєвих інтересів безпеки в космосі, я не бачу вагомих підстав для того, щоб військові були там», – вважає Харрісон. – «Якщо в один прекрасний день у майбутньому Сполучені Штати будуть мати значно економічну активність, що проходити через цислунарное простір, тоді військовим доведеться шукати захист цих торговельних шляхів».

Він порівняв цей сценарій з військовими, що захищають тут основні торгові шляхи, такі як Ормузьку протоку, який з’єднання єднує Перську затоку з Оманскою затокою і Аравійським морем.

«Алецей день все ще далеко», – сказав Харрісон.

Таким чином, ВПС США, на думку провідних фахівців, по-перше, не має достатня ресурсів для забезпечення такого захисту, а по-друге, немає і потреби у цьому. Дональд Трамп в черговий раз, за їх словами, висловив дурну затію, яка малоздійсненна.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Avatar

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

seven − 2 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh