Техно

Космічна компанія з США обіцяє запуск у 2023 році лазерних комунікаційних терміналів наступного покоління

Відтворення супутникової лазерної системи зв’язку та мережевих комунікацій (LINCS). : General Atomics Electromagnetic Systems SDA і General Atomics не змогли зв’язатися з супутниками LINCS, запущеними 30 червня

Після невдачі в експерименті з лазерним зв’язком, запущеному в червні минулого року, Агентство космічного розвитку та виробник супутників США General Atomics розглядають наступні кроки.

General Atomics Electromagnetic Systems 30 червня запустила експеримент для SDA, відомий як Laser Interconnect and Networking Communications System (LINCS), щоб продемонструвати оптичний зв’язок у космосі.

Два кубеса з терміналами оптичного зв’язку та інфрачервоним вантажем вилетіли на орбіту під час місії SpaceX Transporter-2. Але SDA і General Atomics не змогли встановити контакт із супутниками.

У заяві від 4 лютого SDA зазначила, що «виникли проблеми у обміні даними з LINCS sats. Однак SDA все ще працює в партнерстві з виконавцем General Atomics на шляху вперед».

General Atomics спочатку повідомила у випуску новин від 30 червня, що супутники LINCS «успішно виведені на орбіту та почали введення в експлуатацію та експлуатацію супутника». Але директор SDA Дерек Турнір у серпні повідомив, що супутники падають або більше не в належному положенні.

Грегг Берджесс, віце-президент з космічних систем General Atomics, сказав, що під час запуску виникла проблема. “На жаль, виникла проблема з ракетою-носієм”, – сказав Берджесс в подкасті Інституту аерокосмічних досліджень Мітчелла, який вийшов в ефір 5 лютого.

SpaceX не відповіла на запит щодо коментарів щодо розгортання LINCS

Берджесс сказав, що компанія рухається вперед і створює «набір лазерних комунікаційних терміналів наступного покоління, який ми сподіваємося запустити в 2023 році».

Експеримент LINCS фінансувався компанією General Atomics. Берджесс повідомив, що компанія планує завершити будівництво двох нових оптичних терміналів до кінця року.

«Протягом наступних 6-12 місяців у нас будуть системи в космосі, які демонструють цю здатність на низькій орбіті Землі».

SDA заявила, що зважує варіанти, включаючи запуск інших експериментів.

«Як і в будь-якому іншому експерименті з високим ризиком, SDA має інші потенційні варіанти, які ми можемо застосувати, якщо не зможемо досягти мінімально необхідного життєздатного продукту. Як і будь-яке інше підприємство, ми не боїмося перейти до наступного рішення».

Експеримент LINCS мав на меті продемонструвати зв’язок у космосі, а також спробувати встановити лазерний зв’язок космос-повітря між супутником і оптичним терміналом на безпілотному літальному апараті MQ-9 Reaper виробництва General Atomics.

Берджесс сказав, що оптичні комунікації є основним напрямком бізнесу для компанії

За його словами, General Atomics розширює виробничі потужності в Каліфорнії та Міссісіпі. Мета – збільшити виробництво невеликих лазерних терміналів для поширених низькоорбітальних сузір’їв.

Tournear сказав, що SDA планує співпрацювати з кількома постачальниками лазерного зв’язку, оскільки збирається розгорнути велику групу супутників-ретрансляторів на низькій навколоземній орбіті.

Оптичні міжсупутникові лінії зв’язку є зростаючим ринком, оскільки вони забезпечують високу швидкість передачі даних і споживають менше енергії в порівнянні з супутниками радіочастотного зв’язку. Для військових однією з ключових переваг є те, що лазерні промені важко виявити, тому зв’язок є більш безпечним, а канали передачі даних між супутниками та безпілотними дронами було б дуже важко перехопити.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України