Новини

Коротко про сьогоднішнє інтерв’ю Януковича

Віктор Янукович сумнівається в легітимності майбутніх президентських виборів в Україні.

Про це він заявив під час інтерв’ю журналістам у Ростові-на-Дону.

Він вважає, що опозиція прийшла до влади незаконно.

“Тому легітимність цих виборів – під великим питанням. Я думаю , що це не піде на користь людям і партнерам України”, – сказав він.

Він також заявив, що ці вибори викликають все більше критики всередині України.

“Ці вибори викликають все більше і більше критики вже всередині України. У мене багато є джерел інформації. У тому числі і в середовищі так званих нинішніх правителів, які висловлюються все більше і більше з сумнівами, чи потрібно було починати з того, що проводити президентські вибори в ситуації , коли немає визначеності, якою має бути держава”, – сказав Янукович.

“Як у таких умовах нестабільної політичної ситуації влада може брати на себе зобов’язання і виконувати їх”, – зазначив він.

Янукович переконаний, що про демократичність виборів не може бути й мови.

“Про яку демократичність можна говорити, якщо натовпу бандитів з автоматами ходять навколо Верховної Ради, і депутати під тиском приймають закони”, – заявив Янукович.

Він заявив, що і явка, і результати голосування на виборах викликатимуть запитання.

Екс-президент України Віктор Янукович запевняє, що не давав наказу стріляти у протестувальників у Києві.

Про це він заявив в інтерв’ю з російського Ростова-на-Дону, яке транслює “Дождь”.

“Я ніколи не давав жодних вказівок стріляти. І зброя, наскільки мені було відомо, ніколи не видавалося тем спецпідрозділам, які брали участь у захисті державних установ, будівель”, – запевнив Янукович.

За його словами, “вони виконували ті функції, які передбачені законом”.

“Коли почали стріляти снайпери, ми проводили переговори. І фактично близько доби ми вели переговори з представниками трьох країн – так званий веймарський трикутник: Німеччина, Франція й Польща, їхні міністри закордонних справ, – і тут почалася стрілянина. І вона велася з тих будівель, які на той час контролювалися тодішньою опозицією”, – заявив він.

“Одразу після підписання угоди 21 лютого я почав виконувати ту частину зобов’язань, яку брала на себе влада. І я як президент України підписав цю угоду й, не відкладаючи, дав завдання правоохоронним органам, поліції відступити від Майдану і почати відправлення спецпідрозділів у місця постійної дислокації – тобто в різні регіони України”, – запевнив Янукович.

“У відповідь на наші дії радикальна частина Майдану відповідала стріляниною”, – заявив політик-утікач.

Янукович побожився: “Мій принцип, що ніяка влада не варта й краплі крові, я сповідував завжди”.

“І в 2004 році… я не допустив зіткнення протиборчих сторін, моїх шанувальників і тих, хто стояв у той період на Майдані. Я сам звернувся до своїх прихильників, щоб вони відступили. І цього разу я не зрадив свої принципи”, – сказав він.

“І коли я досить часто чув на мою адресу докір з боку наших прихильників про те, що настав час вживати рішучі дії стосовно Майдану, – у мене рука ре піднімалася це зробити. Я не міг цього зробити. Це суперечило моїм принципам”, – переконував Янукович.

“Але Майдан ділився на 2 частині: одна частина – це мирні протестувальники, друга частина – це була радикальна частина, по якій, я вважав, однозначно, потрібно було приймати спільне рішення і влади, і опозиції – роззброїти озброєних людей, які несли загрозу безпеці країни”, – заявив екс-президент.

“На жаль, цього не сталося. Зараз цією ж проблемою займаються нинішні правителі”, – наголосив він.

Українська правда

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України