Новини з Австрії

Коронавірус в Австрії: 688 хворих, ажіотаж в супермаркетах в суботу значно нижче і чотири мільярди економічної допомоги бізнесу і громадянам

Число людей, заражених коронавірусом в Австрії, зросла в суботу до 688. У вечірні години нові випадки були зареєстровані в Тіролі, Штирії і Верхньої Австрії. Розподіл по федеральним землям: найбільша кількість випадків припадає на Тіроль (221), за ним слідують Верхня Австрія (122), Відень (101), Нижня Австрія та Штирія по 82 шт., Форарльберг (34), Зальцбург (30), Бургенланд (10) і Карінтія з шістьма. Поки що один пацієнт помер.

Тіроль є найбільш постраждалою федеральною землею від поширення нового коронавіруса. У суботу кількість випадків зросла до 221. Десять з останніх випадків безпосередньо пов’язані з ізольованими районами в долині Пацнаун і з Санкт-Антон-ам-Арльберг. Ці райони в даний час знаходяться на карантині, як і комуна Хайлігенблут в Карінтії.

Після довгих черг біля касових апаратів і частково порожніх полиць в місцевих супермаркетах ситуація вчора значно заспокоїлася. «Тиск на продовольчі ринки помітно скоротилася», — написала у Твіттері міністр сільського господарства Елізабет Кестінгер. Міністр рекомендує завжди мати достатньо товарів для дому», але не впадати в масові закупівлі. Місцеві продуктові магазини будуть повністю відкриті на наступному тижні. «З завтрашнього дня і понеділка солдати австрійської армії будуть допомагати нам на складах, щоб мережі могли швидко і легко справлятися з великими обсягами замовлень з філій».

У суботу ввечері канцлер Себастьян Курц опублікував пост у Facebook, в якому він закликав населення Австрії серйозно поставитися до ситуації і не самозаспокоюватися. «Тільки разом ми зможемо уповільнити поширення коронавіруса», — написав він і ще раз закликав громадян зробити свій внесок, щоб зупинити поширення вірусу. Є лише три причини покинути будинок. Робота, гостра необхідність (купівля продуктів чи ліків), і третя — допомога людям, що потребують в ній.

Уряд виділяє пакет надзвичайної допомоги у розмірі чотирьох мільярдів євро для економічної стабільності та підтримки підприємців, працівників і батьків, які будуть змушені залишатися вдома. Це забезпечує, наприклад, підтримку ліквідності підприємств і набагато компенсацію за укорочені робочий день. Прес-секретар канцлера Себастьяна Курця запевнив, що компаніям також буде надана цільова допомога».

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України