Багато вважають, що мед-це, безумовно, корисний для здоров’я продукт, який зміцнює імунітет і навіть подовжує життя. Насправді, в цьому твердженні дуже мало правди. Американські вчені давно це довели.
«Корисний» склад меду
За дослідження меду кілька років тому взялася група вчених університету штату Колорадо в Денвері. Серед них: Крістофер Ривард, Такиши Ішимото, Шиниширо Інаба (Відділення захворювань нирок і гіпертонічної хвороби), Девід Орлицкий (Відділення патології), Еліза С. Тюки (Відділення основних репродуктивних наук) та ін. Результати їх досліджень були опубліковані 10 вересня 2013 року в журналі «Nature Communications».
Ця група фахівців встановила, що 100 грам меду містить 35,75 г цукру (декстрози) і 40,94 г фруктози. Ці інгредієнти складають 75 % всього складу меду. При цьому хвалених мінералів і вітамінів в ньому всього 5% від добової дози людини. В сто разів більше корисних речовин містять звичайні крупи, бобові і свіжі овочі: гречка, сочевиця, квасоля, перловка, горох, болгарський перець і пр.
Свіжі овочі взагалі набагато корисніше настільки шанованого росіянами меду. Наприклад, щоб забезпечити організм добовою дозою вітаміну С, треба з’їсти всього 35 грам свіжого перцю. Щоб отримати таку ж дозу вітаміну З меду, треба поглинути цілу банку цього продукту, піддавши своє здоров’я серйозної небезпеки. Такі боби, квасоля, сочевиця і горох, вітамінно-мінеральному та амінокислотним складом взагалі в сто разів перевершують мед.
Мед веде до ожиріння, цукрового діабету та інфаркту
З незаслужено розхваленого «корисного» складу такого улюбленого російським споживачем бджолиного продукту лишається, головним чином, ті самі фруктоза і глюкоза. У тій же сочевиці їх в цілому 0,27 г на 100 г продукту. Чим небезпечні ці речовини для нашого організму?
Мед володіє дуже високим глікемічним індексом (60-87). При цьому нормою є індекс не вище 40. Споживання продуктів з індексом, вище цього показника, — прямий шлях до ожиріння. Цукор, який становить 82,12 г на 100 г меду, в травній системі людини розщеплюється на глюкозу і фруктозу, провокуючи підвищення рівня цукру в крові.
Хронічне вживання в їжу такої кількості фруктози, як і самого продукту з настільки високим глікемічним індексом призводить до метаболічних порушень та інсулінорезистентності. Це перші провісники цукрового діабету. Крім цієї страшної хвороби мед провокує атеросклероз, інфаркти та інсульти, оскільки сприяє утворенню холестеринових бляшок, що закупорюють судини.
Також із-за постійного споживання продукту з високим глікемічним індексом в крові утворюється більше З-реактивного білка, який призводить до передчасного старіння і істотного скорочення тривалості життя. Любителі меду, запрограмовані природою на проживання 90-а років, зможуть протягнути не більше 60-ти. Так що і оздоровчі властивості меду, і легендарна користь від нього сильно перебільшені…