Підбираючи для енергійного чоловіка наручний годинник, потрібно враховувати дизайн і технічну складову приладу, а також переваги майбутнього господаря. Водонепроникність – один з основних показників, завдяки якому власник стильного аксесуара буде відчувати себе впевнено, займаючись улюбленими справами, захопленнями і хобі.
Активний відпочинок у водойми, заняття екстремальними видами спорту, рибна ловля, полювання, тренування в тренажерному залі, туризм і відвідування басейну не вимагають зняття годинника з зап’ястя, якщо герметизація приладу розрахована вірно. Такими характеристиками володіє продукція фірми Casio, яка дуже поширена і її продукція відповідає всім вимогам сучасного дайвінгу.
Перш, ніж купити годинник в інтернеті, слід розбиратися з маркуванням, зазначеним на задній кришці або циферблаті наручного аксесуара.
Класифікація водостійкості чоловічих годинників (Water Resistant):
• Водозахист 3 ATM або 30 метрів.
Наручний годинник з таким написом можна назвати повноцінно водонепроникними. Вони всього лише володіють захистом від вологи і невеликих бризок. З пристроєм Water Resistant 3 ATM максимум що можливо, так це без остраху вимити руки, сполоснути посуд під проточною водою або ж прогулятися під дощиком. Такими властивостями володіють всі годинники японської фірми Casio, но є і спеціалізовані моделі.
• Водостійкість 5 ATM або 50 m.
Чоловічі годинники водонепроникні з написом «50 метрів» витримують недовге занурення в воду, прийняття душу, потрапляння під зливу. Не рекомендовано різкі стрибки в воду і пірнання.
• Water Resistant 10 ATM або 100 метрів.
Наручний годинник для спокійних видів спорту, пов’язаних з водою. У подібній моделі можна плавати в басейні або морі, можна займатися веслуванням і водними лижами. Але, в них також небажано пірнати, так як через великий тиск води прилад може розгерметизуватися.
• Водонепроникність 20 ATM або 200 m.
• Diver’s 100 m.
Це застаріле маркування, використовується в моделях водонепроникних годин минулих років. Годинники з подібним написом не підходять для тривалого перебування безпосередньо у воді. Але, в них можна неглибоко пірнати і плавати.
• Diver’s 200 м або 300 метрів.
Стандартне маркування часових пристроїв, призначених для професійних занять водним спортом. Підходять любителям дайвінгу, серфінгу, кайтинга, скубадайвінг і подібного екстремального проведення часу.
• Diver’s 300 + m.
Водонепроникний годинник «Diver’s 300 + m» можуть мати і додаткової маркуванням: DIVER’S L M або ж DIVER’S WATCH L М. Підходять для чоловіків, які пірнають з аквалангом, в якому знаходиться газова суміш. І, звичайно ж, такий наручний пристрій стане надійним компаньйоном любителям абсолютно всіх водних процедур і видів спорту.
Вибір чоловічих годинників з високим ступенем герметизації, це ще не все. Власникові функціонального наручного аксесуара також необхідно навчитися правильно піклуватися про нього.
Рекомендації по догляду за водонепроникними моделями:
1) Не піддавати впливу високих і дуже низьких температур, берегти від температурних коливань.
2) Мінімум раз в 10-12 місяців обов’язкова перевірка на герметизацію в сервісному центрі або у професійного годинникаря.
3) Не бажані дотики під водою до заводної частини.
4) Перед зануренням на глибину відрегулювати функціональні кнопки в герметичному стані згідно з інструкцією.
5) Заміна водонепроникних прокладок в міру необхідності (приблизно раз в 4-5 років).
6) Обмивання приладу прісною водою і просушування при кімнатній температурі після тривалого перебування в солоному середовищі (море, океан).
Уважне вивчення маркування, покупка оригінальної продукції Casio і дбайливе ставлення до наручного пристрою – гарант надійності і довговічності водостійкого багатофункціонального аксесуару.