Авторські статті

Координатор ІС: чотири проблеми в сьогоднішній АТО

На моє переконання, маємо на сьогоднішній день є 4 вельми актуальних питання:

– Зміни в системі оборони.

Устатковані нині силами АТО взводні і ротні опорні пункти (ВОП і РОП) у ситуації, коли супротивник не скутий в маневрі і зосередженні сил і засобів, а ви не в змозі забезпечити навіть вогневий контроль за лінією зіткнення з противником, явно малоефективні. Свідому відмову від “активної оборони” в такій ситуації не можна вважати також особливо правильною.

Крім того, сюди б я включив і необхідність істотного нарощування тактичної грамотності командирів відповідної ланки. Пора зрозуміти, що умінням обладнати взводний (ротний) опорний пункт тактична грамотність командира не вичерпується …

– Технічне оснащення військ.

Без серйозних зусиль у цій сфері, причому вже явно в “екстреному” порядку, що намічається весняне “загострення” у Путіна явно має всі шанси на успіх. Причому, дикі перекоси в оснащенні військ, прийняття поспішних, часто непродуманих рішень, надія на ” ось-ось починаються “поставки міфічних” Джавелін “лише погіршують ситуацію в цій сфері.

Пора зрозуміти, що ми суттєво поступаємося противнику відразу в декількох ключових “позиціях” технічного оснащення, що істотно впливає на наші бойові можливості, обмежуючи їх. В першу чергу, це стосується – МОБІЛЬНОСТІ.

Піар-акції типу передачі військам чергових “100 одиниць техніки” ситуації в реальності НЕ змінять. Досить проаналізувати, наприклад, можливості ведення бою ВНОЧІ українського підрозділу, озброєного танком Т-64Б1, Т-64БВ1 або навіть Т-64А, і російського, озброєного танком Т-72БА або Т-72Б3, порівняти ТТХ боєприпасів, які застосовують обидві сторони.

Закупівля для потреб Національної гвардії декількох десятків “Спартан-чиков”, звичайно, добре виглядає в телевізорі, але ще краще виглядали б в телевізорі новини про оснащення української бойової техніки сучасними приладами ведення бою в темний час доби або масовому надходженні на озброєння сучасних керованих боєприпасів.

– Якість управління, планування і організації ведення бойових дій. Особливо у сфері оцінки обстановки та оперативності прийняття рішень.

Технологічно час між надходженням розвідувальних даних та їх реалізації сьогодні в структурах управління АТО займає недозволено велике значення. Будучи “загальмованим”, виграти сучасні війни неможливо, навіть в обороні , (я б подумав про серйозну децентралізацію управління).

– Морально-психологічний стан військ.

І я б включив сюди питання тилового забезпечення потреб військ. Ця сфера на сьогодні потребує ДУЖЕ серйозних змін.

Наприклад, якщо за 5 місяців в АТО боєць має можливість помитися 2 (два) рази на пересувний армійської бані, то його морально-психологічний стан явно не буде високим.

Крім того, треба чітко розуміти, що “польова” газета його, звичайно, зігріє, але ще краще його зігрів би сучасний спальний мішок, що витримує хоча б нічні заморозки до мінус 9-10 градусів (перевірено на собі).

Підполковник Костянтин Машовець, координатор групи ІС

www.sprotyv.info

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України