Авторські статті

Конституційна реформа – це справа всього парламенту, тому має бути консенсус і гарантії так званої більшости про підтримку

6 лютого 2014 року очільник фракції ВО “Свобода” у Верховній Раді України Олег Тягнибок, реагуючи на закиди спікера Володимира Рибака про те, що опозиція не реєструє законодавчих ініціятив у парламенті щодо конституційної реформи, заявив, що ці документи з’являться одразу після того, як буде отримано гаранті від так званої більшости, що вона голосуватиме за відповідні ініціятиви.

“Хочу внести ясність щодо того, чому опозиція не зареєструвала законодавчих ініціятив для проведення конституційної реформи. Зараз немає гарантій від більшости, що вони підтримають той чи той законопроєкт. Оскільки Регламент Верховної Ради не передбачає можливости кілька разів упродовж однієї сесії розглядати одне і те ж питання – нема сенсу вносити на розгляд парламенту будь-який документ лише для того, аби отримати негативний результат. Бо при будь-якому негативному голосуванні за це питання наступний раз повернутися до його розгляду ми зможемо лише у вересні.

Конституційна реформа – це не тільки справа опозиції, це справа усього парламенту, тому має бути консенсус і гарантії від так званої більшости, що вони голосуватимуть “за”. Щодо одних законопроєктів має бути 226 голосів, щодо инших, можливо, і всі 300″, – наголосив Олег Тягнибок.

Голова ВО “Свобода” підкреслив, що є ще один варіянт розпочати конституційні зміни – ухвалити так звану Конституційну угоду. “Такий прецедент у нашому праві вже був 1995 року. Така угода діяла до затвердження Конституції 1996 року. У такому документі можна передбачити розподіл повноважень між президентом, урядом і парламентом. Оскільки таке вже було – можна спробувати повторити це й у теперішніх умовах. Ми налаштовані конструктивно, аби знайти вихід із кризової ситуації. Для так званої більшости потрібна лише політична воля і, вочевидь, сигнал з Банкової”, – додав очільник ВО “Свобода”.

Лідер націоналістів також вкотре наголосив, що напругу в суспільстві необхідно негайно зняти, і зробити це зможе парламент тільки у тому разі, якщо найближчим часом розпочнеться процес конституційної реформи, відбудеться звіт Генпрокурора щодо розслідування вбивств, катувань, викрадень, побиття мирних протестувальників і знищення їхнього майна та буде внесено зміни до закону про декриміналізацію, за якими усіх затриманих буде звільнено без будь-яких умов.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України