Інтернет-гіганти Силіконової долини повинні допомогти Америці нанести в Росії відповідний удар за її втручання в американську політику, наводить Bloomberg слова високого посланця-республіканця Мітча Макконелла.
Про це політик заявив незабаром після допитів юристів Facebook, Twitter та Google щодо того, яким чином Росія використовувала свої платформи під час передвиборної кампанії 2016 року.
«Що стосується росіян, то нам слід приймати по відношенню до них відповідні заходи, причім серйозні, – заявив Макконелл. – Ці компанії можуть допомогти нам, дати нам таку можливість ».
Враховуючи появу нової інформації про масштаби російського втручання у президентські вибори 2016 року з використанням соціальних мереж, конгрес США все частіше закликає ввести особливі законодавчі акти, застосовні до інтернет-компаній.
В січні американські спецслужби приходили до висновку, що Путін «особисто заказав кампанію по підриву суспільної довіри до демократичних процесів в США», нагадує агентство.
Макконелл також заявив, що не вважає абсолютно необхідним створення спеціальної комісії для аналізу важливості цифрової безпеки для країни в цілому.
«Не знаю, чи потрібен для цього який-небудь спеціальний орган. У нас вже є комітети та люди, які в цьому зацікавлені, – зазначив Макконелл, додавши, що свідчення показників керівників великих інтернет-компаній «визначено допоможуть».
«Визначення балансу між національною безпекою та першою поправкою (конституцією) – це непроста справа, – заявив сенатор. – У будь-якому випадку перша поправка не повинна відноситись до іноземців».
Нагадаємо, що за даними т.з. “Райським дописам” опублікованих на днях Міжнародним консорціумом журналістів, Кремль активно інвестував у найбільші західні соціальні мережі, щоб використовувати їх для інформаційних акцій, організації провокацій, розпалювання внутрішньої ворожнечі та втручання у виборчий процес.