«Комуністи – одна з найбільш олігархічних партій у парламенті», – політолог

Комуністи чудово розуміють, що ніякого референдуму не буде, але вони намагаються змобілізувати своїх виборців і перетягнути прихильників Партії регіонів проросійської орієнтації. А «Український вибір», очевидно, виконує чергове завдання Кремля.

Такими думками поділився з «Поглядом» політолог, співзасновник та голова Правління Центру соціологічних та політологічних досліджень «Соціовимір», директор Міжнародного інституту демократій (Україна) Сергій Таран.

«Комуністи чудово розуміють, що референдуму не буде, поки Янукович не вирішить питання з Євросоюзом після Вільнюського саміту. Але це їм потрібно для мобілізації виборців, для того, щоб притягнути частину виборців Партії регіонів проросійської орієнтації», – розтлумачив політолог.

Натомість «Український вибір», зазначив Сергій Таран, це структура, яка працює напряму з Кремлем і яка, очевидно, має завдання керувати подібні процеси.

На думку керівника «Соціовиміру», про серйозний союз можна було б говорити, якби йшлося про серйозні політичні сили. «У принципі, у комуністів є електоральна підтримка, можна говорити про політичну силу, а в «Українського вибору» цього немає, тому йдеться про домовленість однієї людини з Медведчуком», – припустив Сергій Таран і додав, що «серйозність» союзу залежатиме від ефективності, а поки що зрушення в областях та регіонах у бік Митного союзу немає, тому наразі про серйозність не йдеться.

На думку політолога, комуністи – це взагалі одна з найбільш олігархічних партій у парламенті. «Судячи з їхньої поведінки у Верховній Раді, вони завжди голосують за олігархічні закони і у них достатньо олігархічна позиція. Більше того, якби вони були справжніми комуністами, то насамперед орієнтувались би на рівень справедливого розподілу національного продукту, де є середній клас і де немає олігархів, – і це якраз Європейський Союз. А річ в тому, що наші українські комуністи – найімовірніше, російські націоналісти, а не комуністи, бо їхня орієнтація – Росія, але аж ніяк не соціальна справедливість, бо соціальної справедливості набагато більше у ЄС, ніж у країнах Митного союзу», – підкреслив політолог.

Також Сергій Таран спрогнозував, що попри відповідне звернення до Президента з вимогою провести референдум за народною ініціативою, реакції Януковича не буде ніякої. Тому що поки питання на Вільнюському саміті не вирішене з Європейським Союзом, ніякої реакцій від Президента ми не побачимо – наголосив політолог.

Нагадаємо, вчора комуністи з Медведчуком вдруге ініціювали проведення референдуму за приєднання до Митного Союзу, але знову без ЦВК. Також вчора на стадіоні «Спартак» було підписане звернення до президента Віктора Януковича з вимогою провести на законних підставах зініційований всеукраїнський референдум.

Новий Погляд.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Avatar

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

17 + 8 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh