Новини

Кому потрібно холтерівське моніторування

Для людей, які мають порушення в роботі серця, важливо проводити постійний моніторинг його стану. Не так давно на ринку з’явився холтер ритму серця. Це прилад, за допомогою якого можна відстежувати, аналізувати та записувати показники серця, артеріальний тиск, зміни ЕКГ. Медичний центр MED OK пропонує пройти обстеження. Записатися до лікаря на прийом просто на офіційному сайті medok.vn.ua, заповнивши коротку форму.

Люди, які мають аритмію, поколювання та інші неприємні відчуття в області серця, страждають від набряків, частої втоми, повинні звертатися за допомогою до лікарів. Кардіолог призначить електрокардіограму для перевірки ритму серця пацієнта. Проте не завжди ця процедура може виявити порушення в роботі серця, адже вона проводиться лише короткий час (а не увесь день). Якщо є ризики, що проблеми із роботою серця продовжаться, лікар може порекомендувати холтер ритму серця. Його потрібно носити добу або дві, щоб мати достатньо даних для аналізу. Якщо пацієнт скаржиться на такі відчуття, йому можуть запропонувати добовий моніторинг ЕКГ за Холтером:

  • Печія, біль в районі серця.
  • Часта втома та слабкість.
  • Збої серцевого ритму.
  • Задишка під час ходьби, відчуття нестачі повітря.
  • Запаморочення голови, непритомність.

Носіння пристрою не має жодних ризиків для здоров’я людини. Якщо у пацієнта ніжна шкіра, він може лише отримати подразнення від прикріплених електродів. Холтер боїться впливу вологи, тому його не можна мочити. Про інші правила експлуатації розповість лікар під час встановлення пристрою. Добовий моніторинг ЕКГ допомагає зрозуміти, чи є у пацієнта реальні проблеми з тиском, адже часто буває, що прискорений ритм серця спостерігається лише у клініці, і спричинений він нервовим перенапруженням людини. Також вдасться підібрати курс лікування та простежити за його ефективністю.

Як відбувається встановлення холтерівського моніторування

Це абсолютно безпечна та безболісна процедура. Якщо виникає необхідність, лікар може призначити встановлення пристрою під час огляду. Електроди розміром з монету, що кріпляться до шкіри, будуть вимірювати ритм серця. Записуючий пристрій можна носити на ремені чи у кишені, електроди непомітні під одягом. Протягом моніторингу знімати холтер не можна, навіть під час сну. Дозволено займатися повсякденними справами, ходити на роботу. Лікар може запропонувати вести щоденник справ, у який потрібно буде записувати, що і коли робить людина. Так легше відслідкувати за змінами ритму при різних навантаженнях. Докладніше про процедуру зможуть розповісти лікарі центру MED OK. Записатись на прийом просто за номером телефону чи на сайті.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України