Комітет ВР розглянув законопроект 1153 про військове капеланство

Комітет Верховної Ради з питань культури і духовності розглянув законопроект № 1153 щодо запровадження інституту священнослужителів (капеланів) у військових і правоохоронних органах.

Суть запропонованих змін на засіданні 13 липня представив їх ініціатор  Юрій Мірошниченко, повідомляє Інститут релігійної свободи.

В обговоренні взяли участь представники Міністерства оборони України, Міністерства культури України, Ради у справах душпастирської опіки при Міноборони, ІРС.

Народні депутати України – члени Комітету наголошували на актуальності створення інституту військового капеланства. Зазначалося, що особливої гостроти воно набуло у зв’язку з військовою агресією Росії на Сході України.

За результатами дискусії Комітет вирішив доручити Підкомітету з питань державної політики у сфері свободи совісті та релігійних організацій на чолі з депутатом Віктором Єленським вивчити європейський досвід законодавчого урегулювання створення та функціонування інституту капеланства, розробити правові механізми у цій сфері з урахуванням поточних потреб та пропозицій релігійної спільноти. Для роботи в підкомітеті будуть залучені народні депутати України, представники міністерств і відомств, Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій, Інститут релігійної свободи тощо.

Нагадаємо, що Рада у справах душпастирської опіки при Міноборони вже розробила власний проект Закону України «Про військове капеланство», який враховує нинішній досвід створення капеланської служби у Збройних Силах України та інших військових формуваннях.

Як повідомляв ІРС, раніше Комітет розглянув законопроект № 4128 «Про внесення змін до Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» щодо зміни релігійними громадами підлеглості.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Avatar

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

two × 2 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh