ЄС|NATO

Комісія ЄС скептично ставиться до економіки єврозони

Інститут Momentum оцінив очікуване економічне зростання для всіх країн єврозони. Австрія перебуває в трійці замикаючих.

Комісія ЄС скептично ставиться до економіки єврозони. Згідно із зимовим економічним прогнозом, представленим у Брюсселі, для країн валютного союзу очікується зростання валового внутрішнього продукту (ВВП) тільки на 0,8 відсотка цього року. З 2023 по 2025 рік включно. в середньому обсяг економічного виробництва в зоні євро в цілому збільшиться на 2,8 відсотка.

Австрійська економіка слабшає і вона мало що може зробити зі спадом у промисловості, тому що вона залежить від світового ринку За загального за три роки економічного зростання в 1,3 відсотка Австрія серед трьох відстаючих. Ще гірший прогноз на зростання тільки в Естонії (0,2 відсотка) і Німеччині (1,2 відсотка).

Тоді як інфляція в зоні євро в період з 2023 по 2025 рік загалом становитиме 10,6 відсотка, зростання цін в Австрії буде майже вдвічі вищим і становитиме 15,4 відсотка.

Тільки в Словаччині сукупна інфляція ще вища (17,9%). Найнижчий рівень інфляції у Фінляндії (7,3 відсотка), Люксембурзі (8 відсотків) і Бельгії (8,6 відсотка).

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України