Колумбія: 30-й «Тиждень миру» в особливому контексті

Вже тридцятий раз поспіль, від 3 до 10 вересня 2017 р., Церква в Колумбії проводитиме «Тиждень миру». Ця ініціатива зродилася 1987 року як знак заанґажування Церкви у будування миру та примирення в країні в непростий історичний період. Особливістю цьогорічного відзначення є те, що вони збіглися з Апостольськими відвідинами Папи Франциска та з процесом утвердження миру, започаткованого підписанням у листопаді 2016 року відповідних угод.

Як зазначив Президент Колумбійської Єпископської Конференції Оскар Урбіна Ортеґа, Архиєпископ Вільявісенсіо, Святіший Отець приїде, щоб «влити у серця колумбійців ентузіазм на шляху примирення». Ієрарх пригадав, що «мир є Божим даром і завданням, ввіреним відповідальності людей».

Тиждень проходитиме під гаслом: «Численні кроки для миру і примирення». Заплановано понад тисячу ініціатив на користь миру, що відбуватимуться по всій країні протягом Тижня, а також кілька днів перед його початком та по його завершенні. Їх приготовляють різні інституції, організації, навчальні заклади, що відображають релігійну, соціальну, етнічну, культурну, економічну та політичну різноманітність країни. Їхньою метою є показати зусилля, які тисячі людей докладають кожного дня, трудячись на користь будування миру та захист людської гідності.

Серед найважливіших ініціатив можна виокремити ходу миру, що від 6 вересня приохотитиме різними місцями країни, аби 8 вересня досягти Вільявінсенсіо, де перебуватиме Папа; символічний акт примирення між різними учасниками збройного конфлікту, який буде звершено 4 вересня; фотовиставка про 30-річну історію «Тижня миру»; вручення Національної премії за захист прав людини.

«Тиждень мир» причиниться до «створення бачення миру, як здійснення етнічних, соціальних, робітничих прав» – зазначається у посланні про скликання Тижня. «Зустріч Папи, приятеля миру, з колумбійським народом, що є приятелем миру, – читаємо у ньому, – скріпить здатність і заанґажування у будування миру, як вираження справедливості, демократії, надолуження жертвам та примирення».

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

5 × two =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh