Духовне

Колумбія: 30-й «Тиждень миру» в особливому контексті

Вже тридцятий раз поспіль, від 3 до 10 вересня 2017 р., Церква в Колумбії проводитиме «Тиждень миру». Ця ініціатива зродилася 1987 року як знак заанґажування Церкви у будування миру та примирення в країні в непростий історичний період. Особливістю цьогорічного відзначення є те, що вони збіглися з Апостольськими відвідинами Папи Франциска та з процесом утвердження миру, започаткованого підписанням у листопаді 2016 року відповідних угод.

Як зазначив Президент Колумбійської Єпископської Конференції Оскар Урбіна Ортеґа, Архиєпископ Вільявісенсіо, Святіший Отець приїде, щоб «влити у серця колумбійців ентузіазм на шляху примирення». Ієрарх пригадав, що «мир є Божим даром і завданням, ввіреним відповідальності людей».

Тиждень проходитиме під гаслом: «Численні кроки для миру і примирення». Заплановано понад тисячу ініціатив на користь миру, що відбуватимуться по всій країні протягом Тижня, а також кілька днів перед його початком та по його завершенні. Їх приготовляють різні інституції, організації, навчальні заклади, що відображають релігійну, соціальну, етнічну, культурну, економічну та політичну різноманітність країни. Їхньою метою є показати зусилля, які тисячі людей докладають кожного дня, трудячись на користь будування миру та захист людської гідності.

Серед найважливіших ініціатив можна виокремити ходу миру, що від 6 вересня приохотитиме різними місцями країни, аби 8 вересня досягти Вільявінсенсіо, де перебуватиме Папа; символічний акт примирення між різними учасниками збройного конфлікту, який буде звершено 4 вересня; фотовиставка про 30-річну історію «Тижня миру»; вручення Національної премії за захист прав людини.

«Тиждень мир» причиниться до «створення бачення миру, як здійснення етнічних, соціальних, робітничих прав» – зазначається у посланні про скликання Тижня. «Зустріч Папи, приятеля миру, з колумбійським народом, що є приятелем миру, – читаємо у ньому, – скріпить здатність і заанґажування у будування миру, як вираження справедливості, демократії, надолуження жертвам та примирення».

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України