Той момент, коли може мати значення не тільки технологічність зброї, але й відносини країни-виробника зі світом
Джерело: Defence Express
Оборонна компанія Denel з Південно-Африканської Республіки 15-17 серпня 2023 року провела демонстраційні стрільби на полігоні Алкантан (на території ПАР), де показала в дії одразу три свої розробки: 155-мм колісну САУ проекту Т5-52, 105-мм колісну САУ Ultimate та буксирувану гаубицю-гармату того ж калібру 105-мм.
При цьому відомо, що під час цих демонстраційних стрільб із САУ Т5-52 вдалось поцілити на дистанцію аж 61,2 кілометри, із використанням покращеної версії 155-мм снарядів Assegai від Rheinmetall Denel Munition, що є своєрідним світовим рекордом.
Колісна САУ Т5-52, фото – Denel
Але тут є показовим скоріше те, що наприклад польський портал Defence24 на цю подію звернув увагу лише зараз, згадки на інших профільних ресурсах є також нечастими.
Це дозволяє припускати, що можливо наразі південноафриканській Denel не вдалось знайти покупця на свою перспективну колісну САУ Т5-52, і це при тому, що робота над таким проектом триває уже понад 20 років.
Перша презентація прототипу Т5-52 відбулась ще в 2002 році, і уже тоді стверджувалось, що ця САУ може бити аж на 39 кілометрів. По суті, це була адаптація знаменитої гаубиці G-5 на шасі Tatra T815-7 з броньованою кабіною.
Колісна САУ Т5-52, фото – Denel
Південноафриканська Denel сподівалась, що ця розробка зацікавить індійську армію, саме цим і було продиктовано вибір шасі. Але Індія цю САУ так і не купила, і за минулі 20 років покупців на Т5-52 поки так і не знайшлось, всупереч реально високим характеристикам цієї системи.
Можливо, тут крім рівня технологічності такою свою роль зіграли й відносини країни-розробника із зовнішнім світом.
Колісна САУ Т5-52, фото – Denel