Кожен рік понад 5,5 мільйона чоловік вмирають від забрудненого повітря

Щорічно понад 5,5 мільйона людей помирають від підвищеної забрудненості повітря. Незважаючи на спроби скоротити кількість шкідливих викидів, що виробляють електростанції та промислові виробництва, а також вихлопні гази автомобілів, дрібні частинки горілого вугілля і деревини продовжують забруднювати повітря.

Американська асоціація сприяння розвитку науки на своєму щорічному зібранні надала доповідь з даними про смертність у зв’язку із забрудненнями повітря у світі. Понад 5,5 мільйонів людей щороку помирають унаслідок поганої якості повітря, і більше 50% цих смертей припадає на Індію та Китай.

В рамках збереження здоров’я жителів та екології Землі світовими лідерами вже прийнято ряд обмежень про викид в навколишнє середовище. Тим не менш, повітря продовжує забруднюватись через роботи електростанцій, автомобільних вихлопів, а також дрібних частинок горілого вугілля і деревини. Займаючи 4 місце серед сотень факторів ризику смерті, забруднене повітря може спровокувати розвиток багатьох захворювань і ранню смерть.

Китай, як один з лідерів смертності, ставши таким через спалювання вугілля, яке значно погіршує повітря. У 2013 році це зіграло свою роль у смертях 366 тисяч китайців. Без термінових заходів ця цифра до 2030 може збільшитися до 1,3 мільйонів в рік.

Тим часом, в Індії спалювання дров, гною та органічних джерел енергії піддало своєму негативному впливу мільйони індійських сімей.

США, Західна Європа та Японія за 50 років боротьби з забрудненнями повітря значно просунулися у вирішенні цієї проблеми, і на основі їх методів боротьби будуть проводитись реформи в Китаї та Індії включно з іншими “проблемними” країнами.
Джерело

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

5 + one =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh