Щорічно понад 5,5 мільйона людей помирають від підвищеної забрудненості повітря. Незважаючи на спроби скоротити кількість шкідливих викидів, що виробляють електростанції та промислові виробництва, а також вихлопні гази автомобілів, дрібні частинки горілого вугілля і деревини продовжують забруднювати повітря.
Американська асоціація сприяння розвитку науки на своєму щорічному зібранні надала доповідь з даними про смертність у зв’язку із забрудненнями повітря у світі. Понад 5,5 мільйонів людей щороку помирають унаслідок поганої якості повітря, і більше 50% цих смертей припадає на Індію та Китай.
В рамках збереження здоров’я жителів та екології Землі світовими лідерами вже прийнято ряд обмежень про викид в навколишнє середовище. Тим не менш, повітря продовжує забруднюватись через роботи електростанцій, автомобільних вихлопів, а також дрібних частинок горілого вугілля і деревини. Займаючи 4 місце серед сотень факторів ризику смерті, забруднене повітря може спровокувати розвиток багатьох захворювань і ранню смерть.
Китай, як один з лідерів смертності, ставши таким через спалювання вугілля, яке значно погіршує повітря. У 2013 році це зіграло свою роль у смертях 366 тисяч китайців. Без термінових заходів ця цифра до 2030 може збільшитися до 1,3 мільйонів в рік.
Тим часом, в Індії спалювання дров, гною та органічних джерел енергії піддало своєму негативному впливу мільйони індійських сімей.
США, Західна Європа та Японія за 50 років боротьби з забрудненнями повітря значно просунулися у вирішенні цієї проблеми, і на основі їх методів боротьби будуть проводитись реформи в Китаї та Індії включно з іншими “проблемними” країнами.