Авторські статтіФотогалерея

Історія одного бразильського безхатченка у фотографіях

Знайомтеся, цього літнього чоловіка звуть Раймундо. Йому 77 років, 35 з яких він прожив на вулицях Бразилії.

Чоловік народився в передмісті, а коли йому виповнилося 23 — переїхав у Сан-Паулу. Там він заробляв на життя, працюючи садівником і продавцем в книжковій крамниці.

Однак сумні події 70-х років минулого століття перевернули розмірене життя Раймундо з ніг на голову. В результаті військово-диктаторського режиму, який панував у Бразилії, він опинився на самому дні, став бездомним.

На вулиці чоловік прожив довгих 35 років. Все це час він не забував про своє покликання — письменстві. Раймундо невпинно складав вірші й оповідання. І навіть те, що ні єдина душа не цікавилася його творами, не зупиняла чоловіка.

Життя на вулиці не назвеш легким. Раймундо мешкав поблизу жвавої траси, носив сміттєві пакети замість одягу і кожен день намагався добути хоч трохи їжі. Але незважаючи на це чоловік не зраджував своїй пристрасті до літератури.

Кожен день Раймундо можна було зустріти на одному і тому ж місці. Багато перехожі з подивом дивилися на бездомного старця, який постійно тримав у руках ручку і пожмакані аркуші паперу.

Місцевим здавалось, що Раймундо — просто брудний бездомний, яких сотні. Але чоловіка це мало турбувало, він продовжував писати і сподівався, що одного разу його творіння все ж будуть опубліковані.

У 2011-му році з Раймундо подружилася молода дівчина по імені Шалла Мантейро. Схоже, вона була однією з перших, хто розгледів у ньому людину за ці довгих 35 років.

Кожен день, проходячи повз, вона розмовляла з ним. І одного разу Раймундо вирішив поділитися з дівчиною найпотаємнішим, і простягнув їй м’ятий листок зі своїми віршами.

Шалла була просто вражена його талантом. Пізніше вона вирішила створити сторінку на Facebook, на якій кожна людина, з будь-якого куточка світу, могла прочитати творіння Раймундо.

Як тільки творчість чоловіка потрапила в Інтернет, він отримав хвилю схвалення. Місцеві жителі перестали цуратися «брудного старого». Вони приходили до нього, приносили подарунки і висловлювали слова підтримки.

Його сторінка на Facebook продовжувала рости, в Раймундо було вже понад 100 000 читачів.

Але не тільки славу у життя Раймундо приніс його талант. Незабаром фотографію Раймундо на Facebook побачив один особливий чоловік – це був його рідний брат.

Брат розшукав Раймундо і запропонував йому переїхати із вулиць до нього додому. Яким щастям для братів було після стількох років розлуки знову опинитися поруч один з одним!

Вперше за 35 років Раймундо зміг прийняти ванну, поголитися і привести себе в порядок. Тепер у нього є будинок і м’яке ліжко. Неймовірно, як багато вийшло змінити з допомогою простого небайдужості Шалли.

До речі, Раймундо і Шалла як і раніше дружать. Чоловік безмірно вдячний дівчині, яка стала для нього ангелом-зберігачем. А вона рада, що допомогла хорошій людині.

Безумовно, бездомні люди є не тільки на вулицях Бразилії. І за плечима кожного з них трагічна історія того, як вони опинилися без даху над головою.

Найменше, що ми можемо зробити, це показати, що нам не все одно і при зручній можливості протягнути руку допомоги. Величезне спасибі Шаллі за те, що продемонструвала, як багато може зробити невелике прояв доброти.

Сподіваємося, що її вчинок стані початком величезної ланцюгової реакції, яка змінить на краще життя багатьох людей!

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України