Авторські статті

Кого мобілізують до армії у грудні: повний список категорій призовників

Загальна мобілізація в Україні у грудні 2023 року лише посилюватиметься.

Повістки отримають військовозобов’язані та резервісти від 18 до 60 років. При цьому чоловіків віком від 18 до 27 років не можуть примусово мобілізувати, якщо вони не пройшли термінової служби.

Отже, у грудні 2023 року призову підлягають

  • Придатні та обмежено придатні від 27 до 60 років, які мають досвід військової служби або не мають;
  • Придатні та обмежено придатні від 18 до 27 років, які перебувають у запасі або резерві після строкової служби, навчання у ВНЗ чи військовій кафедрі;
  • Придатні та обмежено придатні чоловіки від 18 до 60 років – за контрактом;
  • Чоловіки до 60 років, зняті з військового обліку;
  • Чоловіки від 18 до 60 років, які зняті з військового обліку та які не мають права на відстрочку та не чинили тяжких злочинів.

Крім того, у листопаді нардепи ініціювали законопроект, у якому зазначено, що дозволяється мобілізувати 30% кожного підрозділу правоохоронних органів на період до 6 місяців. Такі зміни можуть забезпечити можливість ротації військовослужбовців, покликаних під час мобілізації, які проходять службу понад шість місяців.

Про це йдеться у проекті закону № 10209 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо мудрої мобілізації та забезпечення оптимальної боєздатності військових підрозділів під час воєнного стану”, який зареєстрували у ВР.

Проект закону ще не ухвалили.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України