Новини з Австрії

Кліматичний та антиінфляційний бонуси, доплата пенсіонерам і сім’ям, субсидія на електроенергію – австрійський уряд прихначив ряд фіндопомог у 2023 році

2023 рік – рік бонусних виплат для громадян Австрії. Кліматичний бонус, пенсійний бонус, а тепер ще й житловий бонус. 2023 наповнений виплатами для громадян, які повинні послужити їм фінансовою підмогою.

Другий транш кліматичного та антиінфляційного бонусу розпочався у лютому для всіх, хто ще не отримав 500 євро за 2022 рік.

Перший великий бонус року мав відбутися 1 березня. 1,8 млн пенсіонерів у країні мають отримати пряму виплату в розмірі до 500 євро як екстрену допомогу — це частина надбавки до пенсії у 2023 році, за допомогою якої було збільшено дохід у соціальному масштабі. Але уряд недбало ввів у дію відповідний закон і бонусна хвиля згасла через помилку розрахунку для 200 000 бенефіціарів. Помилка була виправлена майже через два тижні, і пенсіонери змогли подати заявку на отримання бонусу на FinanzOnline в середині тижня.

Залежно від річного рахунку за електроенергію, тепер також існує субсидія на вартість мережі у розмірі до 200 євро і до 500 євро за рахунок гальмування цін на електроенергію — він нараховується повністю автоматично.

Цього року також заплановано допомогу сім’ям. Family Bonus Plus тепер дозволяє сім’ям повернути до 2 000 євро на дитину до 18 років замість колишніх 1 500 євро. Для дітей віком від 18 років тепер є додаткові 100 євро, всього до 650 євро.

Це вирахування, тому ви можете зробити свою вимогу дійсною лише в тому випадку, якщо ви також сплатили податки. Для малозабезпечених та батьків-одинаків, які сплачують мало податків або взагалі їх не сплачують, існує «Kindermehrbetrag». Цього року вона збільшиться із 300 до 550 євро на дитину.

Буквально на початку минулого тижня бургомістр Відня Міхаель Людвіг оголосив про нову премію для 650 тисяч жителів Відня. У своєму виступі у вівторок він наголосив: «Житло має залишатися доступним». Житловий бонус у Відні призначений для віденських домогосподарств, які можуть подати заявку на допомогу у розмірі 200 євро. Виплату заплановано на червень/липень 2023 року. Крім того, всі 220 тисяч орендарів муніципальних квартир отримають спеціальний кредит у розмірі половини чистої місячної орендної плати.

До червня 2023 року також діятиме подвоєння компенсації на поїздки (Pendlerpauschale), а у вересні – бонус 100 євро на початок навчання.

Восени повернеться найвідоміший бонус минулого року, хоч і у урізаному вигляді: кліматичний бонус. Замість 500 євро для дорослих цього року виплатять “всього” максимум 200 євро. З одного боку, повністю виключено антиінфляційний бонус у розмірі 250 євро, з іншого боку, сам кліматичний бонус зменшено на 50 євро. Крім того, цього року він буде диференційований регіонами, тому не всі отримають на свій рахунок однакову суму. Міністерство клімату розрізняє чотири класи, які діляться залежно від підключення до мережі та розширення інфраструктури. Так, у Відні (рівень 1) отримають 100 євро, в інших австрійських муніципалітетах отримають кліматичний бонус у розмірі 133 (рівень 2), 167 (рівень 3) або навіть 200 євро (рівень 4).

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України