Авторські статтіНовини

Китайські вчені виміряли температуру всередині блискавки

Провідні наукові співробітники Китайської Народної Республіки вперше в історії зуміли виміряти температуру всередині розряду блискавки. Дослідження очолив експерт Сянляо. Більш докладні дані про експеримент вчених можна почитати на сторінках Scientific Reports.

Для чистоти експерименту дослідники почали розробляти штучну блискавку. В цьому їм допоміг так званий ударний генератор, який здатний згенерувати розряди струму до декількох десятків тисяч ампер. У неприродної блискавки вчені змогли зафіксувати температуру, до якої дійшла плазма. Виявилося, що вона варіювалася від 6 до 10 тисяч градусів за Цельсієм.

Також фахівці прийшли до думки, що температура всередині розряду і сила струму мають зв’язок з логарифмічним законом. Це узгоджується з розрахунком для блискавок, які існують в природі.

Протягом багатьох років дослідники намагалися розгадати таємницю блискавок. Це загадкове природнє явище зібрало навколо себе безліч теорій і помилок. Найтаємничіша – це кульова блискавка. За деякими версіями вчених, температура всередині неї в три рази більша, ніж у звичайного розряду.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України