Діаспора

Китай скасовує виступ празьких артистів через політику

Міністр культури Чехії Антонін Станек зустрівся в Китаї зі своїм китайським колегою Ло Шуганом.

За підсумками зустрічі Станек заявив, що столичні колективи стикаються з відміною своїх виступів у Китаї, і причиною тому політика.

Наприклад, було скасовано виступ Празького філармонічного оркестру. Є проблеми і в інших колективів, у назві яких згадується Прага.

«Я підняв цю тему в розмові. Чекають непрості дипломатичні переговори. Китайській стороні потрібно пояснити, що мова йде не про празький колектив, а про оркестр під керівництвом міністерства культури. Проблема виникла із-за деяких рішень нового столичного градоначальника Зденека Гржиба», — цитує Антоніна Станека сайт Tyden.cz.

Раніше столична влада вирішила переглянути договір про співпрацю з Китаєм. З нього хочуть вилучити визнання політики єдиного Китаю і визнання Тайваню частиною Китаю.

Також мерія Праги відновила традицію вивішувати прапор Тибету 10 березня кожного року. За колишнього мера Праги Адріані Крначовой прапор Тибету не вивішували.

Павло Гржиб заявив, що на новорічній зустрічі мера Праги з іноземними дипломатами посол Китаю зажадав видалити із зустрічі тайванського дипломата. Павло Гржиб відмовився виконати цю вимогу. Але раніше міністерство промисловості і торгівлі Чехії пішло назустріч китайським дипломатам в цьому питанні.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України