Новини

Кіста нирки: Характер патології та особливості формування

Кіста нирки – новоутворення доброякісного характеру, яке являє собою капсулу з рідиною. Пухлини можуть бути різного розміру, утворюватись в одиничній або множинній кількості. Утворення не має онкологічну природу та при малих розмірах може суттєво не турбувати людину. Однак великі кісти (від 5-10 сантиметрів) суттєво перешкоджають роботі нирки, погіршують фільтрацію сечі, тому краще їх швидко виявляти та видаляти.

Формування ниркових кіст обумовлене рядом факторів:

  • розвиток запальних патологій нирок – пієлонефриту,сечокам’яної хвороби, пухлин тощо;
  • неконтрольоване вживання деяких медикаментозних препаратів, неправильне харчування;
  • отримання травм нирок;
  • генетична передача хвороби;
  • виникнення ускладнень після проведення гемодіалізу.

Симптоматичні прояви ниркової кісти

Розвиток симптомів кісти нирки залежить від місця розташування пухлин, їхньої кількості та розміру. Якщо новоутворення знаходиться в нирковій паренхімі (внутрішній тканині), тоді відбувається порушення роботи нирки, вона гірше виконує свою функцію з фільтрації сечі.

Люди з кістою нирки можуть страждати від ниркової кольки, головного болю, підвищеного артеріального тиску, проблем з випорожненням сечового міхура. Загальна працездатність через хворобу погіршується, при сечовипусканні можна помітити у сечі домішки крові. Неприємні симптоми не варто ігнорувати – звертайтесь за допомогою до лікаря для проходження глибинної діагностики та розробки лікувального плану, який для кожного пацієнта має індивідуальний характер.

Для точного виявлення ниркових кіст, їхніх місць розташування та розмірів проводять УЗД нирки та органів черевної порожнини. Також дослідження дозволить виявити супутні хвороби – ниркові конкременти, пухлини, звуження сечовивідного каналу тощо.

Лікування кісти нирки

Найбільш ефективним варіантом лікування ниркової кісти є видалення пухлини лапароскопічним шляхом. Для цього на череві під загальним наркозом роблять декілька невеликих проколів, через які вводять хірургічні інструменти, мініатюрну камеру відеоспостереження, джерело світла. Процедура дозволяє чітко дістатись до місця розташування кісти та ювелірно видалити її без пошкодження здорових тканин.

В деяких випадках лікарем-діагностом може проводитись пункція ниркової кісти. За допомогою голки утворення проколюють та висмоктують з нього патологічний вміст. Однак ця технологія визнана недостатньо ефективною через ризик інфікування та рецидиву хвороби. Тому краще видалити кісту, щоб раз і назавжди позбутись від неї та повернутись до повноцінного життя. Тим паче, що післяопераційне відновлення відбувається максимально швидко, а на тілі не залишається великих неестетичних рубців.

Джерело: сайт bilyak.com.ua.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України