Новини

Кількість військових округів в Україні може бути скорочено

 В Україні планують скоротити кількість військових округів. Така ініціатива міститься у новій військовій доктрині, яку в даний час обговорює керівництво, повідомляє газета “Капітал”.

Як повідомило виданню джерело в раді національної безпеки і оборони, замість нинішніх трьох оперативних командувань (ОК) – “Південне” (з центром в Одесі), “Західне” (Львів) і “Північ” (Київ) – планується створити два. Їх вже почали формувати за принципом поділу території України на Лівобережну і Правобережну. Штаб командування “Захід” буде розташовуватися в Рівному, а ОК “Схід” – у Дніпропетровську. Управління ліквідованим Південним округом буде розділена між ними.

Як заявив колишній начальник Генштабу України Анатолій Лопата, зміни можуть бути пов’язані з відмовою від наступальної воєнної доктрини, яка наказувала використання штабів біля державного кордону. У той же час, процес їх (штабів) переміщення витратний і може зайняти кілька років, зазначив він. Один з офіцерів оперативного командування “Захід” на умовах анонімності повідомив, що поки зміни проходять тільки на рівні документів, оскільки в бюджеті на це немає коштів.

Коли буде оприлюднена нова доктрина, невідомо. В Україні в останні роки відбувається масштабна реформа збройних сил. Вона передбачає, зокрема, створення професійної армії (останній призов стартував 1 жовтня). Як очікується, до 2017 року чисельність збройних сил України скоротиться з нинішніх 184 тисяч до 122 тисяч осіб.

Попередню військову доктрину Верховна Рада республіки прийняла в 2011 році. Документ серед іншого закріплював позаблоковий статус України.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.