Кількість військових округів в Україні може бути скорочено

 В Україні планують скоротити кількість військових округів. Така ініціатива міститься у новій військовій доктрині, яку в даний час обговорює керівництво, повідомляє газета “Капітал”.

Як повідомило виданню джерело в раді національної безпеки і оборони, замість нинішніх трьох оперативних командувань (ОК) – “Південне” (з центром в Одесі), “Західне” (Львів) і “Північ” (Київ) – планується створити два. Їх вже почали формувати за принципом поділу території України на Лівобережну і Правобережну. Штаб командування “Захід” буде розташовуватися в Рівному, а ОК “Схід” – у Дніпропетровську. Управління ліквідованим Південним округом буде розділена між ними.

Як заявив колишній начальник Генштабу України Анатолій Лопата, зміни можуть бути пов’язані з відмовою від наступальної воєнної доктрини, яка наказувала використання штабів біля державного кордону. У той же час, процес їх (штабів) переміщення витратний і може зайняти кілька років, зазначив він. Один з офіцерів оперативного командування “Захід” на умовах анонімності повідомив, що поки зміни проходять тільки на рівні документів, оскільки в бюджеті на це немає коштів.

Коли буде оприлюднена нова доктрина, невідомо. В Україні в останні роки відбувається масштабна реформа збройних сил. Вона передбачає, зокрема, створення професійної армії (останній призов стартував 1 жовтня). Як очікується, до 2017 року чисельність збройних сил України скоротиться з нинішніх 184 тисяч до 122 тисяч осіб.

Попередню військову доктрину Верховна Рада республіки прийняла в 2011 році. Документ серед іншого закріплював позаблоковий статус України.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

four + 17 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh