Тисячі шведів впроваджують мікрочіпи, імплантовані під шкіру, стаючи «кіборгами», таким чином, їм не потрібно носити з собою ключові карти, посвідчення особи і навіть квитки на поїзд.
Близько 4000 чоловік в Швеції протягом останніх років впровадили у своє тіло мікрочіп, який є крихітним, як зерно рису. Biohax – одна з компаній, що беруть участь в імплантації чіпів. Ця технологія була вперше використана в країні в 2015 році.
Імплантати вже допомогли замінити потребу в безлічі повсякденних потреб. Мікрочіп 28-літтньої Ульріки Целінг, який знаходиться під шкірою руки, замінив картку для занять в тренажерному залі і картку-офісний ключ.
Коли вона входити в офіс, вона просто проводити рукою біля маленької коробки і вводить код, перш ніж двері відкриються.
Державна залізнична лінія SJ початку сканувати руки пасажирів за допомогою біометричних чіпів, щоб перевіряти оплату за проїзд.
Не існує технологічної причини, по якій чіпи не можуть також використовуватися для покупки товарів, як безконтактна кредитна карта, але поки ніхто не почав її тестувати.
Процедура аналогічна процедурі пірсинга і включає шприц, який вводити чіп в руку людини. Тим не менш, чіп-імплантати можуть викликати інфекції або реакції в імунній системі організму, заявив AFP Бен Біббертон, мікробіолог лабораторії MAX IV на півдні Швеції.
Biohacking – модифікація людських тіл за допомогою технологій – зростає, оскільки все більше і більше людей починають використовувати технічні гаджети, такі як Apple Watches і Fitits.
Приблизно чотири роки тому шведська група з біоакумуляції Bionyfiken почала організовувати «імплантовані вечірки», де групи людей імплантують чіпи в свої руки в масовому порядку – в США, Великобританії, Франції, Німеччини та Мексиці.
Близько 50 співробітників торгової компанії у Вісконсині Three Market Square добровільно погодилися вкласти в свої руки мікрочіпи, які вони зможуть використовувати для покупки закусок, входу в комп”ютері або використання копіювального апарату.
Шведи, схоже, більш охоче намагаються використовувати технологію, ніж жителі більшості інших країн.
10-мільйонне населення країни, як правило, більш охоче ділиться особистими даними, які вже зареєстровані системою соціального забезпечення країни і вільно доступні. Люди можуть дізнатися зарплату один одного, просто зателефонувавши в податкові органи.
Багато з них також не вважають, що технологія мікрочіпів піддається злому. Ліббертон, мікробіолог, також сказав, що дані, зібрані й колективні імплантатами, занадто обмежені для користувачів, щоб боятися злого або спостереження.
Засновник Bionyfiken Ханнес Сєблад сказав: «Ми модернізуємо наші тіла з допомогою технології у великих масштабах вже зараз. Але всі пристрої, які ми носимо сьогодні, будуть імплантовані через п’ять-десять років. «Хто захоче носити незграбний смартфон або smartwatch, коли ви можете отримати їх у своєму нігті? Я думаю, що це напрямок, в якому ми рухаємося».