Економіка

Кількість повернень зростає, однак 6,2 млн людей залишаються внутрішньо переміщеними

Понад 5,5 мільйона внутрішньо переміщених осіб (ВПО) повернулися до своїх домівок в Україні, однак загальна кількість внутрішньо переміщених осіб залишається високою – понад 6,2 мільйона, згідно з останнім звітом Міжнародної організації з міграції (МОМ). Близько половини тих, хто залишив свої домівки через війну з 24 лютого, тепер повернулися, особливо на північ країни та до Києва.

Кількість повернень значно зросла – на 24% за останній місяць. Більшість осіб, які повернулися до своїх домівок, перебували у переміщенні в інших місцях в Україні, і лише 10% людей повертаються з-за кордону. Близько трьох четвертих із тих, хто повернувся, наразі планують залишатися вдома. Утім через нестабільність ситуації в Україні повернення може бути недовгостроковим.

Шостий раунд загального опитування населення, проведений МОМ із 17 по 23 червня, показує, що найбільш нагальні потреби як переміщених, так і непереміщених осіб включають доступ до медичних послуг та освіти, а також відновлення пошкоджених будинків. Опитування МОМ засвідчило тривожну тенденцію: майже кожна четверта людина (23%) в Україні змушена була припинити вживати ліки під час війни, оскільки вони були або недоступними, або занадто дорогими.

Опитування також проливає світло на ще одну тривожну ситуацію: доступ до освіти був особливо нестійким серед дітей у домогосподарствах переміщених осіб. Близько 38% сімей із дітьми 5-17 років серед переміщених осіб і 25% серед непереміщених заявили, що їхні діти не мають повноцінного доступу до освіти. Найбільш критична ситуація на Сході країни, де 16% домогосподарств переміщених осіб з дітьми шкільного віку зазначили, що взагалі не мають доступу до освіти.

Майже 10% серед усіх респондентів і 15% серед тих, хто повернувся, вказали, що їхній будинок був пошкоджений війною. Відповідно зростають потреби у ремонтних матеріалах, особливо серед тих, хто повернувся.

МОМ надає оперативну відповідь на зростаючі потреби в охороні здоров’я та житлових питаннях. Так, мобільні медичні бригади МОМ вже надали понад 9 000 медичних та психологічних консультацій на західній Україні. Більше 40 об’єктів розміщення ВПО було відремонтовано МОМ у Львівській, Ужгородській, Вінницькій, Чернівецькій, Івано-Франківській, Дніпропетровській та Полтавській областях. МОМ також планує довгострокові рішення щодо житла в регіонах переміщення та у постраждалих від війни містах, куди повертаються люди.

Із початку війни сотні тисяч людей у 24 областях України отримали безпосередню допомогу від МОМ, зокрема продовольчі, непродовольчі товари та предмети гігієни, готівку, психосоціальну підтримку, а також вчасну інформацію для запобігання торгівлі людьми, сексуальній експлуатації та насильству.

Останній звіт про внутрішнє переміщення в Україні читайте тут.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України