Економіка

КБ «Південне» підписало контракт для запуску українського супутника «Січ-2-1»

Український супутник дистанційного зондування землі “Січ-2-1”

Державним підприємством «Конструкторське бюро «Південне» ім. М.К. Янгеля» укладено контракт на пускові послуги з нідерландською компанією ISILAUNCH щодо запуску українського космічного апарату «СІЧ-2-1».

Український супутник дистанційного зондування Землі «СІЧ-2-1» планується запустити в рамках кластерної місії компанії SpaceX на борту ракети-носія Falcon-9 у грудні 2021 року.Контрактом передбачено надання повного комплексу послуг з інтеграції КА «СІЧ-2-1» з РН Falcon-9, включаючи надання необхідної матеріальної частини, управління місією, та запуск.

КБ «Південне» виконує роботи з завершення створення КА «СІЧ-2-30» відповідно до затвердженого Генерального графіку створення космічної системи. Наземний сегмент КА створюється разом з Національним центром управління та випробувань космічних засобів.

Як сказав Віце-прем’єр-міністр України – Міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олег Уруський: «Виведення «СІЧ-2-30» є першим кроком на шляху виконання реалізації планів, визначених, зокрема, проєктом Загальнодержавної цільової науково-технічної космічної програми України на 2021-2025 роки, яка передбачає створення вітчизняного космічного угруповання щонайменше із семи супутників».

КБ «Південне» підписало контракт на запуск супутника «Січ-2-1»

Супутник «Січ-2-1» Фото: КБ Південне)

«Вірю в амбітні плани України та докладатиму всіх зусиль, щоб вони були успішно реалізовані», – зазначив Олег Уруський.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України