Війна РФ проти України

Державне київське КБ «ЛУЧ» розробляє зенітно-ракетний комплекс корабельного базування

Пуски Вільха-Р 13 червня 2019-го року Фото: РНБО

Державне київське КБ «ЛУЧ» здійснює науково-технічне супроводження ДКР «Корал» з розробки зенітного ракетного комплексу корабельного базування.

Передає УМП.

Підставою для виконання є Рішення Міністра оборони України Степана Полторака, за яким дослідна конструкторська робота ведеться з 2016 року.

Заявлені технічні характеристики для основи комплексу – уніфікованої керованої ракети:

    Максимальна дальність стрільби: 30 кмМаксимальна висота ураження цілей: 10 кмМаксимальна швидкість польоту: 1100 м/сСистема наведення: ІНС+АРГСНМаса ракети: 300 кгМаса бойової частини: 25 кг

КБ «ЛУЧ» працює над розробкою зенітно-ракетного комплексу корабельного базування

Габаритні розміри, мм:

    діаметр: 230/260довжина: 4330розмах крил, рулів: 674контейнер: 490х490х4870

Раніше Генеральний конструктор КБ «ЛУЧ» Олег Коростельов озвучив інформацію про можливість створення вітчизняного зенітного ракетного комплексу середньої дальності.

В основі комплексу допрацьована під знищення повітряних цілей керована ракета високоточної системи залпового вогню «Вільха», що може уражати цілі на відстані в понад 100 км.

КБ «ЛУЧ» працює над розробкою зенітно-ракетного комплексу корабельного базування

Зенітна керована ракета (ЗКР) отримає активну або пасивну головку самонаведення (ГСН), як то вже було реалізовано «ДККБ «ЛУЧ» під час модернізації ЗРК С-125 «Печора» для Анголи, та матиме нову систему запуску замість напрямних РСЗВ «Смерч».

Багато зі складових майбутнього зенітного-ракетного комплексу вже створено, за оцінками Олега Петровича вже близько 40-50% комплектуючих пройшли етап від розробки до випробувань на інших видах озброєні.

КБ «ЛУЧ» працює над розробкою зенітно-ракетного комплексу корабельного базування

За оцінками озвученими влітку 2020 року для створення українського ЗРК (зенітного ракетного комплексу) потрібно 30-50 мільйонів доларів. Ці кошти необхідні на проведення дослідних конструкторських робіт, за результатами яких виготовляються дослідні зразки та проходять випробування.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України